Kara Kedi Gördüm Sanki !

Kara Kedi Gördüm Sanki ! DİN
2,5
07.11.2012 19:47:58
A+ A-

İnsanların ilk duygusu sanırım korkudur. Hurafeler korkudan doğar. Medeni ve bilgili insanlar cesur oldukları için hurafeler akıl ve mantığa karşı yenilmeye başlamıştır. Hurafeler,istismarı kolay alanlarda etkili olur ve yayılır. Hurafelerin yayılmasında ve çoğalmasında din etkili olmuştur.  Hurafe bu yüzden dinsel bir kavramdır.

 

Hurafeler akıl ve mantığa uymaz. Ama insanlar korkuları yüzünden bu saçmalığa körü körüne gerçekmiş gibi inanırlar. Hurafelerle dolu olan bir dini,akıl ve mantıkla hareket eden bir insan kabul edemez. Çünkü hurafeler akıl ve mantığa sığmaz. 

 

Akıl ve mantık, hurafelerin düşmanıdır. Akıllı insan, hurafeleri kabul etmez. Din,akıl ve mantığa uymalıdır. Akıl ve mantığa uyman bir şey Hurafeden başka bir şey değildir.

 

Hurafeler, inançla alakalıdır. İnanç,hayatımızı etkileyen en önemli etkendir. Davranışlarımızı etkiler.Yaşam akışımızı,tarzımızı değiştirebilir. İster din, ister geleneklerimiz olsun. Akıl ve mantıkla hareket etmeliyiz. 

 

Din sömürüsü yapan bir adamın en büyük korkusu,dinin gerçekleridir. Şüphesiz bu gerçekler insanın aklına ve mantığına uyar. Cennet,cehennem,günah,sevap,peygamber,Allah diyip insanların hassasiyetini sömüren bir insanın en büyük düşmanı akıl ve mantıktır. Bu nedenle din tüccarı asla bilimi sevmez, sevdirmez. Çünkü bilim akıl ve mantık işidir.

 

Buda İlginizi Çekebilir:   Kentsel Dönüşüm Dizileri de Dönüştürür mü ?

Twitter Hesabım:   @ samurzade : Tanrı yardımcınız olsun.YORUMLAR

Besin -

"Din korkudan beslenir!" sözüne göz kırpan bir yazı olmuş.

0 1
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.