KARARLILIK

KARARLILIK DİN
5,0
18.05.2014 10:21:26
A+ A-

Her ağırlık denginde kaldıraç ister, denge unsuru kendi cinsinden olmalı bir e niyet etiğimizde, yüreğimizle gücümüzle ona yönelmeliyiz. Fakat hesap, kitap işleri eksik olamamalı önce hesabı iyi yapmalı sonra bütün gücümüzle ona odaklanmayız, işin ortasında hesap yapmanın bir manası yok , belki gelişen şartlar içerisinde tedbir ve yeniden yapılanmaya gidebilir ve işin selameti açısından iyidir, Tam odaklanmamış karar verilmemiş işlerde başarı elde etme çok zordur, başarısızlık ise diğer plan ve girişimleri  olumsuz yönde etkiler, direncin kırılmasına sebep olur, hangi iş olursa olsun başı hayır olmalı, sonucu ne olursa olsun hayra atılmış bir dilekçe hükmüne geçsin.

DEĞİŞEN ŞARTLARDA TEKRAR YENİLENMELİ

İnsan her türlü davranış ve ruhi durumunu bir istikamette sürdürmesi mümkün olmayabiliyor,  gelişen ve değişen şartlar içerisinde hayatını şekillendirmesi kaçınılmaz oluyor, her türlü değişim temelde aldığı eğitim ve temel dinamikleri üzerine bina edilir. Hayatımızda bazı durgunluklar yaşasak bile şuur altımızda bizi motive edecek doneler vardır. Yine bir fırsatını bulup üzerimizdeki durgunluk ve isteksiz hal ve hareketlerimizden kurtulup, yine hareketli ve bereketli yaşam alanımıza geri döneriz. Bizi biz yapan değerlere sahip çıkmaya devam etmemiz, hayatın manasını her alanda şekillendirir.

YAKINLIĞI UZAK EDİYORUZ

Allah bizi seviyor ve bizimde onu sevmemizi istiyor. Bizim O'nu sevmemizde bir bakıma O'nun bizi sevdiğini hissetmemizden geçiyor. Ah Allah'ın bizi sevdiğinin binde biri kadar Allah'ı sevebilsek O'nu anlayabilsek, Allah'ın bize yakın olduğunun binde biri kadar Allah'a yakın olabilsek, bizim Allah'ı sevmede ve O'na yakın olmada gayretimizin az olması, yani  çok istekli hareket etmeyişimiz günahlardan kaynaklanıyor, her bir günah işledikçe Allah'ın bizim için yarattığı nimetleri lütufları ihsanları görmezlikten geliyoruz bu da bizi Allah'tan uzaklaştırıyor.

 YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.