Kıyametten önce yaşadığımız bu yüz senede dünyada neler olacak- 1

Kıyametten önce yaşadığımız bu yüz senede dünyada neler olacak- 1 DİN
0,0
29.01.2013 12:57:54
A+ A-

Bu yazının tamamen araştırmaya, doğru hadislere dayandığını ve çok önemli bir yazı olduğunu söylemek istiyorum. Öncelikle ahir zamanda kıyametten önce yaşanacak tüm olaylar tıpkı hadislerde bildirildiği gibi ard arda gerçekleşmiştir. Önce bunların neler olduğuna kısaca bildireyim: 

Fitneler çoğalacak ve her tarafa yayılacak, haramlar helal sayılacak, İran Irak savaşı olacak, Afganistan işgal edilecek, Fırat'ın suyu kesilecek, Ramazan'da ay ve güneş tutulmaları olacak, Çift boynuzlu bir kuyruklu yıldız çıkacak (Lulin), Kabe'de kan akıtılacak, sistemler değişecek, Müslümanlara baskı artacak, tozlu dumanlı bir fitne olacak (11 Eylül), Fakirlik ve açlık artacak, ekonomik durum kötüleşecek, Şam ve Mısır melikleri öldürülecek, Allah açıkça inkar edilecek, depremler artacak, büyük şehirler yok olacak, büyük bir ahlaki çöküş yaşanacak. 

Gördüğünüz gibi hadislerde kıyametten önce yaşanacak olan bu olaylar tüm detayları ile bildirilmiş ve hepsi de gerçekleşmiştir. Şimdi kısaca yakın dönemde gerçekleşen hadislere bakalım. 

Dünya çapında büyük bir ekonomik kriz yaşanacak:

Hz. Mehdi (as)'ın zuhurundan (ortaya çıkışından) önce) PİYASANIN DURGUN OLMASI, KAZANÇLARIN AZALMASI olacaktır. (Kıyamet Alametleri, s. 148) 

Salgın hastalıklar artacak (kuş gribi, domuz gribi)

"Altı şey kıyametten önce olur: ... Sonra çok ölen olur. Sizin içinizde koyunların burunlarından akan ve aniden öldüren hastalık gibi ölümcül iki hastalık yaygınlaşacaktır." (Sahih-i Buhari, cizye (2/278 fethul bari)) 

Güneşten bir alamet belirecek:

20. yüzyılda Güneş'te büyük bir patlama yaşanmış ve Dünya bu patlamadan çok etkilenmiştir. 

O, (Hz. Mehdi (as) ), Güneş'ten bir alamet belirinceye kadar gelmeyecektir. (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Hz. Mehdi (as) yy-il Muntazar, s. 47) 

Depremler artacak:

"Şu hadiseler meydana gelmedikçe kıyamet kopmayacaktır. depremler çoğalacak." (Ramuz-El Ehadis, 476/11) 

Dünya Kuraklıkla Boğuşacak, Yağmurlar Kesilecek

Hadis: Deccal'ın çıkmasından önce gökyüzü üç sene yağmurunu tutar. Birinci senede normal yağmurun üçte birini tutup üçte ikisini yağdırır. Yeryüzü bitkisinin üçte birini bitirmez. İkinci yılda gökyüzü normal yağmurunun üçte ikisini yağdırmaz. Yeryüzü de bitkisinin üçte ikisini bitirmez. Üçüncü yılda ise gökyüzü yağmurunun tamamını keser, yeryüzü de bitkisinden hiçbirini bitirmez. (Ebu Davud, İbni Mace, Taberani; Geleceğin Tarihi 3, s.241) 

Müslüman ülkelerde büyük bir fitne ve kargaşa yaşanacak:

Ahir zamanda ümmetimin başına sultanlarından şiddetli belalar gelir, öyle ki yerler Müslümanlara dar gelir. (Kitab-ül Burhan fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 12) 

Yazımın ilk bölümünde hadislerde bildirilen olayların nasıl tam tarif edildiği gibi gerçekleştiğini görmenizi istedim, ikinci bölümünde de hadislerde bildirildiği gibi 2120 yılında kopacak kıyametten önceki yüz yıllık dönemde yaşanacakları anlatacağım.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.