Kurtuluş

Kurtuluş DİN
0,0
12.07.2014 11:56:01
A+ A-

Herkes kendini kontrol etmek zorunda, sadece kendini kurtaran kurtulmuş sayılmaz bir insan çevresindeki insanları da kale almak zorunda, onlarında imanının kurtulması için çalışmak zorunda iman hakikatini anlayan insan başkalarının da imana ermesi için çile çeker ızdırap çeker kendini hırpalar didinip durur.

DUYMAK

Allah'ın bir insanı sevmesi, O insana sevdiğini hissettirmesi müthiş bir olay, dünyanın en mühim işi, eşi benzeri ve dengi olmayan bir değer, bunun karşılığında da insanın Allah'a yönelmesi, hayatını, gündüzünü, gecesini ve rüyalarını hep onun ile süslemesi. Aslında insanın özü Allah'ın sevgisine mazhar olmasından başka bir şey değildir, insan sevgide derinleştikçe kainat sırları yavaş yavaş aralanır. Halik'ta fani olur, artık tutan eli gören gözü olur, Allah'ın nuruyla bütünleşir hadisi şerifte buyruluyor mü'minin ferasetinden sakınınız çünkü O Allah'ın nuruyla bakar denmiştir.

Zaten ibadetlerimizin ruhunda Cenab'ı Allah'a yaklaşmak vardır düşüncelerimizle onu hayatımıza katmak vardır, bu düşüncelerimizde derinleştiğimiz ölçüde Allah nurunu gönlümüze kalbimize ve aklımıza yönlendirir ve hayatımızı nurlandırmış olur.

Hayatını Allah'ın nuruyla nurlandıran etrafına bu işi yaymanın ızdırabını çeker duası hep ümmeti için olur Amin. Amin..

-------------------------------------------

İMKAN

Hayatta sürekli fırsat kollar şartların yerine gelmesini bekler ve isteğimize ulaşmak isteriz.

Her insan yaşamı boyunca kul hakkını ihlal etmediği sürece bu isteğine ulaşır, muhakkak elde etmeye çalıştığına kavuşur ancak ondan sonra yaşamı biter.

Çok duymuşuzdur buda boşmuş yani insan her hedefine ve arzusuna ulaştığında, boş yere hırs gösterdiğini, ısrarla elde etmeye çalıştığı şeyin kıymetinin olmadığını anlar.

Duygu ve düşüncelerimizi hayallerimizi hep maneviyatla beslemeli dua ve temennilerimizi bu istikamette sürdürmeliyiz.

Maddeye ve fani şeylere beklentilerimizi bina etmemeliyiz.

Hep sevgililer sevgilisini (Sallallahu Aleyhi Vesellem) düşünmeli İslam aleminin yücelmesi için fikir jimnastiği yapmalı.

Hayatımıza anlam katacak günümüzü dolu dolu geçirecek ve maneviyatta derinlik peşinde olmakla asıl gayemize yakışır bir hayat sürdürebiliriz.YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.