Mehmet Talu Hocaefendi: Hz. Mehdi Hayatta ve şu an görevde ? Video

Mehmet Talu Hocaefendi: Hz. Mehdi Hayatta ve şu an görevde ? Video DİN
1,0
10.02.2013 15:43:09
A+ A-

Mehmet Talu hocaefendi çok değerli bir İslam alimi, kendisi İsmailağa cemaatinden. Kendisi Hz. Mehdi'nin şu anda yaşadığını ve çıkış tarihini beklediğini anlatıyor. Bildiğiniz gibi Cübbeli Ahmet Hoca'da İsmailağa cemaatinden. Mehmet Talu hocaefendi ile Hz. Mehdi'nin çıkışı konusunda farklı düşünüyorlar. Cübbeli Ahmet Hoca nedendir bilinmez Hz. Mehdi'nin çıkışını 570 yıl sonraya erteliyor. Halbuki yıllar önce yaptığı sohbetlerde kıyametin yaklaştığını ve Hz. Mehdi'yi çok yakında göreceğimizi söylüyordu. 

Şimdi Şeyh Mahmut Hoca'nın yetiştirdiği değerli hocalarımızdan Mehmet Talu hocaefendi'nin Hz. Mehdi'nin hayatta ve şu an görevde olduğunu açıklayan videoyu seyretmenizi rica ediyorum: 

http://www.dailymotion.com/video/xgtb95_mehmet-talu-hocaefendi-hz-mehdi-hayatta-ve-yu-an-gorevde_news

Ne diyor Mehmet Talu hocamız, "Hz Mehdi inancı vardır, Mehdi zuhur eder, bir takım nasipsizler onu inkâr ve tekzip eder. Muhterem dinleyicilerim, yaptığımız araştırmalar ve bir takım artık keşif mi diyelim, fazla açıklama yapamıyoruz, evet Mehdi şu anda yaşamaktadır ve huruç tarihini beklemektedir." diyor. 

Ahir zamanda çok değerli hocalar Şeyh Nazım Kıbrisi, Şeyh Ahmet Yasin, Mehmet Talu hocaefendi, Bediüzzaman'ın talebeleri Seyit Salih Özcan, Çantacı Necmi, Şeyh Ömer, Abdülkadir Badıllı, Said Özdemir, Mustafa Sungur ağabey, Mehmet Kırkıncı hoca, bütün bu hocaların hepsi Hz. Mehdi'nin bu yüzyılda geleceğini müjdeliyor. 

Peygamberimiz (sav)'in bir hadisinde Hz. Mehdi'nin Türkiye'den çıkacağı ve mücadelesinin sonuna kadar da buradan ayrılmayacağını şöyle bildiriyor: 

"HZ. MEHDÎ RUM'DAN, TÜRKLERDEN (çünkü, eskiden Türkiye'ye "Diyar-ı Rum" deniliyordu.) AYRILMAYACAKTIR." (İş'afü'r-Rağıbîn'den naklen Tılsımlar Mecmuası, Bediüzzaman Said Nursi, s. 212) 

Bütün bu değerli hocaların videolarını aşağıda vereceğim linkten seyredebilirsiniz. 

http://www.dailymotion.com/user/DenizAlparslan/1YORUMLAR

Sorunuza cevap -

Merhaba, Kuranda aleni şekilde değil ama gizli bir şekilde Hz.Mehdi'den ve hakimiyetten çok fazla bahsediliyor, hatta ayetlerin ebced değerleri şaşırtıcı bir şekilde ahir zamana (günümüze işaret ediyor.) Kuran'da Mehdiyet ile ilgili bir yazım var, onu da yakında yayınlayacağım. Eğer yazılarımı takip ederseniz çok fazla bilgi edinebilirsiniz. Selamlar, hürmetler

0 1
Cevabınızı Bekliyorum -

Kuran'ı bilen biri olarak ;''Mehdi'' ya da bu anlama gelebilecek bir kavramın Kuran 'da olmadığını yazmıştım. Bana yanıldığımı yazmıştınız.Ben de sizden ilgili ayeti/ ayetleri yazmanızı istemiştim.Cevabınızı bekliyorum delikanlı.Selamlarımla..

1 0
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.