Moşiyah, Mehdi ve beklenen Mesih...

Moşiyah, Mehdi ve beklenen Mesih... DİN
0,0
16.08.2014 18:08:47
A+ A-

 

Moşiyah yani ahir zaman Mehdi'si ve beklenen Mesih yani Hz. İsa...  Bugün sizlere ahir zamanın bu iki önemli şahsı hakkında pek bilinmeyen ve konuşulmayan bilgiler vereceğim.

Öncelikle şunu söyliyeyim, ahir zamanda Deccal'in gücünü kıracak kişi Moşiyah, Mehdi'dir. O'nun dışında akacak kanı kimse durduramaz.

Ahir zamanın Ben-i İsrail'i Mehdi ve talebeleridir. Tevrat'ta Ben-i İsrail diye baktığımızda aklımıza ilk gelecek olan Moşiyah Mehdi ve talebeleridir. Gerçek Ben-i İsrail onlardır. 

Filistin-İsrail dost ve kardeş olması için Moşiyah Mehdi'nin dışında hiçbir yol yoktur. Hangi yol denenirse denensin, başarıya ulaşmak, uzlaşmaya ulaşmak mümkün değildir. Moşiyah'ın Mehdi'nin de zuhur vakti gelmiştir. Aradaki bu düşmanlığı yüzyıllardan beri Müslümanların ve Yahudilerin beklediği büyük kurtarıcı Hz. Mehdi çözecektir.

Masonluk da en başından beri Şiloh'a yardım etmek için, Moşiyah'a yardım etmek için Hz. Süleyman devrinde kurulmuştur. 4000 yıl sonra, 5000 yıl sonra şu an Masonlar yavaş yavaş Hz. Mehdi'nin emrine giriyorlar. Ve İsa Mesih'e yardım etmekle görevlidirler. Asıl vazifeleri budur. 

Şu anda İsa Mesih de hayatta, Mehdi, Moşiyah da hayatta. Vakit bitti. Dünyanın sonundayız artık. 2120 gibi kıyametin kopacağı hadislerde, Said Nursi'nin açıklamalarında ifade ediliyor. Kıyametten önceki son dönemdeyiz.

Şu anda dünyada bütün sistem Moşiyah yani Mehdi ekseninde dönüyor. Ortadoğu'da Deccal'in kan dökmesi de Hz. Mehdi'nin zuhuru içindir. Çünkü Hz. Mehdi akan kanı durduracaktır. Ama Hz. Mehdi'nin zuhurundan önce öyle bir ortam olacak ki insanlar çok ihtiyaç içinde kalacaklar ve en sonunda "Mehdi, gel bizi kurtar" diye yalvaracaklar. Mehdi'ye ihtiyaç olmadan Mehdi çıkmıyor.

Müslümanların şunu bilmesi gerek. İsa Mesih'i gördüğünde Allah kalbine vahyeder. "Bu kişi İsa Mesih" diye. Anlarsın. Mehdi'yi de gördüğünde Allah kalbine vahyeder. Moşiyah, Kral Mesih, Mehdi. Anlarsın, hissedersin. İyi insanı hissedersin. Samimi Müslümanlar da bunu hissedecekler ve gidip Hz. Mehdi'ye biat edecekler.

Hz. Mehdi geldiğinde Hz. Süleyman'ın Mescidi'ni yeniden yapacak. Filistinlilerle, İsrailliler kardeş olacak. Herkes kendi ibadetini özgürce yapacak. Yıllarca süren bu sıkıntılı, ızdıraplı hayat bayram sevincine dönüşecek. Bunu Moşiyah'ın yapacağını Cenab-ı Allah Tevrat'ta bildiriyor. Peygamberimiz de hadislerinde bildiriyor. 

Müslümanlar da, Musevilerde Mehdi'nin yani Kral Mesih Moşiyah'ın zuhuru için aynı duayı yapacaklar. Vakit tamam, alametler tamam. Bir anda cennete dönecek ortalık Allah'ın izniyle. Güzel günler, aydınlık günler çok yakın. Hem Müslümanlar için, hem de Yahudiler için, hem de Hıristiyanlar için. Bu güzel müjdeyi de vermek gerek. Şu anda dünya çapında yaşanan zulmün nedeni doğum sancılarıdır, zorluğun ardından bereket dolu, bolluk dolu bir dönem Hz. Mehdi'nin eliyle dünyayı saracaktır.

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/listeYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.