Müminlerin konuşma üslubu nasıl olmalı – Video

Müminlerin konuşma üslubu nasıl olmalı – Video DİN
0,0
03.10.2014 18:08:19
A+ A-

 

İnsanlar sürekli konuşuyor, ağızlarına geleni söylüyorlar. Fakat inkâr içinde yaşayanlar bütün bu konuştuklarından sorumlu olduklarının bilincinde değiller. Ağızdan söz bir kere çıkıyor ama bu söz hemen ahirete kilitleniyor. Hiçbir şekilde unutulmuyor, kaybolmuyor, yok olmuyor. Kâinatta yaşayan milyarlarca insanın yapıp ettikleri kendi kitaplarına tek tek kaydediliyor:

(Önlerine) Kitap konulmuştur; artık suçlu-günahkarların, onda olanlardan dolayı dehşetle-korkuya kapıldıklarını görürsün. Derler ki: "Eyvahlar bize, bu kitaba ne oluyor ki, küçük büyük bırakmayıp her şeyi sayıp-döküyor?" Yapıp-ettiklerini (önlerinde) hazır bulmuşlardır. Rabbin hiç kimseye zulmetmez. (Kehf Suresi, 49)

Allah'ın rızasına ve Kuran'a uyan müminlerin ise hem konuşmalarında hem tavırlarında asalet vardır. Onlar boş sözlerden yüz çeviriler. Aşağıda müminlerin konuşmalarının nasıl kaliteli olmaları gerektiği videoda anlatılıyor:

http://bit.ly/IM8oPC

Kullarıma sözün en güzel olanını söylemelerini söyle. Çünkü şeytan aralarını açıp bozmaktadır. Şüphesiz şeytan insanın açıkça bir düşmanıdır. (İsra Suresi, 53)

Kaynakhttp://alaycilik.wordpress.com/

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/ETİKETLER: Haber, Haberler, kitap, kaynak, Allah,

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.