Müslüman modern, zengin, kültürlü ve güzel olamaz mı? Resimler

Müslüman modern, zengin, kültürlü ve güzel olamaz mı? Resimler DİN
0,0
16.07.2013 12:07:48
A+ A-

 

Yobazlar tarafından öyle bir dindar imajı yayılmış ki, dindar olan güzel olamaz, zengin hiç olamaz. Kültürlü ve eğitimli olamaz. Müslüman dediğin yobazlara göre bir lokma ekmekle, bir hırkayla yetinen, alabildiğine sevgisiz, son derece sevgisiz, diğer dinden insanlara saygısız ve nefret dolu olur. Sevgisizlikten ve içinde duyduğu öfkeden yüzü nefret doludur. Yanına gelen her insanı nefretle uzaklaştırır. "Sen cehennemliksin" diye aşağılar. Asla yanına yaklaşmaz. Msülüman dediğin yobazlara göre kadını aşağılar, ona her türlü kötü muameleyi yapar, onu döver, söver, eksik etek görür. Müslüman dediğin yobazlara göre azılı terörist olur, kendi dininden olmayanı çeker vurur ve bunu cihat olarak görür. Müslüman dediğin yobaza göre müzik dinlemez, resim, her tür sanat, bilim haramdır. Yobaza göre Müslüman sevgisiz, içi donmuş, insanlıktan çıkmış bir varlıktır.

İşte bu tariflerin hepsi yobazların Müslüman tarifi, yobazların İslam anlayışı. Oysa Kuran'da özgürlük var, eşitlik var, barış var, saygı var, herşeyden önemlisi alabildiğine sevgi var. Müslüman dediğin içi şefkat ve merhamet doludur. Yüzünde nur ve güzellik vardır. Sadece Müslümanlara değil Hristiyanlara da, Musevilere de sevgiyle yaklaşır. Onlara güzel bir üslupla tebliğ yapar. Müslüman herşeyin en iyisine layıktır. Tıpkı Hz. Süleyman gibi en güzel evlerde oturur, en güzel yiyecekleri yer, en güzel kıyafetleri giyer. Ve bunlardan dolayı Allah'a şükreder. Allah bu nimetleri Müslümanlar kullansın diye yaratmıştır. Müslüman değil bir insanı öldürmek, incitmez bile. Çünkü Kuran'da haksız yere bir insanın öldürülmesi tüm dünyanın öldürülmesi ile eşdeğer tutulmuştur. Müslüman tam anlamıyla özgür düşünür, bilime, sanata, güzelliğe, estetiğe önem verir. Kadını yüceltir, onu baş tacı yapar. Kadın hakları Kuran'da tam anlamıyla korunmuştur.

Bu yüzyılda yobazların tüm dünyaya yaydığı bu yanlış İslam inancı yok olacak ve insanlar Kuran'da yer alan gerçek İslam'a yönelecekler. Yobazların fitnesi son bulacak ve insanlar Kuran'ın güzelliklerini gördükçe daha da çok dine yaklaşacak, kalpleri İslam'a karşı yumuşayacak.

 

Müslüman zenginde olur, bakımlı da olur, güzel de olur, Allah'ın verdiği her imkanı Allah rızası için kullanır.

 

 

 

 

 

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.