Müslümanca Konuşmak, E-Book

Müslümanca Konuşmak, E-Book DİN
0,0
24.11.2015 22:15:14
A+ A-

Kitabın bazı bölümleri:

Müslümanca konuşmanın önemi

Müslümanca konuşmanın özellikleri -1

Müslümanca konuşmanın özellikleri -2

Müslümanca konuşmanın özellikleri -3

Müslümanca konuşmanın insanlar üzerindeki etkileri

"Müslümanca Konuşmak" isimli kitabı bu linkten mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum: http://bit.ly/1MAAgCr

'Müslümanca konuşmak', insanın, Allah'ın her an kendisiyle beraber olduğunu, ilmiyle herşeyi sarıp kuşattığını, ağzından çıkan her sözü duyduğunu ve ahirette O'nun huzurunda hesap vereceğini bilerek, her an vicdanını kullanarak konuşmasıdır.

Müslümanca konuşabilmek, ancak 'Allah'a ve Kuran'a teslim olmak'la mümkün olabilir. Kalbinde imanı, samimiyeti ve teslimiyeti yaşadıktan sonra, insana "nutku verip konuşturacak" olan Allah'tır. Allah ona 'Müslümanca konuşma'yı ilham edecek, onu en samimi, en hikmetli, en etkili ve en doğru şekilde konuşturacaktır. Kalbinde samimi iman olmadığı sürece, bir insan sadece sözlerine dikkat ederek bu samimi üslubu kazanamaz. Hayatın her anında Müslümanca konuşabilmek için, samimi imanı ve Allah korkusunu kalpte her an yaşamak gerekir.

Bu kitapta Müslümanca konuşmanın Kuran'da anlatılan önemi üzerinde durarak, tüm insanlar, konuşma yeteneklerini Allah'ın razı olacağı şekilde kullanmaya teşvik edilmektedir. Müslümanların konuşma üslubunun mükemmelliği ile dinden uzak bir ruh halinde yaşayan kimselerin konuşma üslubu arasındaki keskin farklılıklar ortaya konarak, tüm insanlar Kuran ahlakına uygun şekilde konuşmaya çağrılmaktadırlar.

Tüm yazılarım: http://mertaslanoglu.blogspot.com/ETİKETLER: Haber, Haberler, Uzak, ruh, , Allah

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.