Müslümanlar neden domuz eti yemezler?

Müslümanlar neden domuz eti yemezler? DİN
2,1
07.11.2014 01:39:38
A+ A-

Birbirimizin gözünün içine baka baka yalan söylediğimiz, kumar oynadığımız, harama el uzattığımız, can aldığımız, içki ve sigara içtiğimiz, islamın birçok şartını ihlal ettiğimiz halde iş domuz eti yemeye gelince neden bu kadar fanatikleşiyoruz,  ben şahsen anlamış değilim. Büyük bir tabu var domuz etinin üzerinde ki ben bunun domuza karşı büyük bir ayrımcılık ve haksızlık olduğunu düşünüyorum.

Neymiş efendim, domuz kendi pisliği içinde yaşarmış. Sanki diger hayvanlar tuvalete gideceklerini önceden haber veriyorlar. Eti kokarmış. Koyun etinin kokusuna ne demeli peki. Hristiyanların çoğunun, ağır kokusu yüzünden koyun eti yemediklerini biliyor muydunuz?  Diger bir mazeret te, domuz etinin yağlı oluşu ama koyunun kuyruğuna kimsenin laf ettiği yok.

Domuz hakkındaki genel bilgilerimiz:

Domuz, her türlü necaseti yiyen çok pis bir hayvandır.
Bugün tıp, insana en çok zarar veren ve hastalık bulaştıran etin domuz eti olduğunu tespit etmiştir.

Domuz eti yiyenlerde [safra kesesi iltihabı, apandisit, bağırsak iltihabı, çeşitli çıbanlar, mafsal kireçlenmeleri, damar sertliği, romatizma, grip, tansiyon yüksekliği, kalb anjini, enfarktüs gibi] çeşitli hastalıkların görüldüğü meydana çıkmıştır.

Domuz etinde bulunan büyüme hormonunun kansere sebebiyet verdiği açığa çıkmıştır. Domuz eti ile geçen trişinoz hastalığının bugün bile tedavisi yoktur.
Domuz şeridi [tenya], mide ve bağırsak yolu ile kana geçerek, göz, beyin gibi önemli organlarda ağır hastalıklara, hatta ölüme sebep olmaktadır.

 Domuz yağı, E vitaminini birdenbire yok eder. İnsan, E vitamininden mahrum kalınca nesli söner, E vitamininin yokluğu sevgiyi, aşkı yok eder. E vitamininin noksanlığında erkeklerde kısırlık, kadınlarda çocuk düşürme hastalığı ortaya çıkar. E vitamini yağlardaki acılaşmayı önler.

E vitamini tükenince A vitamini acılaşmayı önleyemez. A vitamininin yokluğunda da cinsiyete menfi yönde etki eder. Domuz eti ve yağı yiyenlerde karakter değişikliğinin ortaya çıktığı da tespit edilmiştir.
Domuz etinin, diğer hayvan etlerine hiçbir üstünlüğü yoktur. Üstelik hazmı güç, protein değeri çok düşüktür.

Domuzun daha başka zararları da tespit edilse, yine de (Mutlaka bu veya şu sebepten dolayı domuz haram edilmiştir) denilemez. Fakat hiç zararı tespit edilmese de dinimiz yasak ettiği için, domuz etini yemek haramdır.

Www.dinimizislam.com


DOMUZ ETİ VE TRİSİN

Domuz eti ile insana bulaşan tehlikeli hastalıklardan birisi de Trişin [oku: Trischin] hastalığıdır. Domuzlar bu hastalığı trişinli fare yemek veya trişinli domuz eti ile beslenmekle alırlar. Fakat Trişin domuzlarda ağır bir hastalık yapmaz. Halbuki insanlarda, çok tehlikeli ve öldürücü bir hastalık meydana getirir. Domuz etiyle alınan Trişin kurtçuklar, mide ve bağırsak yoluyla kana geçer. Böylece de, bütün vücuda yayılırlar. Trişin kurtçukları özellikle çene, dil, boyun, yutak ve göğüs bölgelerindeki kas dokularına yerleşirler. Çiğneme, konuşma ve yutma adalelerinde felçler meydana getirirler. Yine kan damarlarında tıkanıklığa, menenjit ve beyin iltihabına sebep olurlar. Bazı ağır vakalar, ölümle sonuçlanır. Bu hastalığın en kötü tarafıysa, kesin bir tedavi şeklinin olmamasıdır. Trişin hastalığı, bilhassa Avrupa ülkelerinde yaygındır.

Sıkı veteriner kontrolleri yapılmasına rağmen, İsveç, İngiltere ve Polonya'da Trisin salgınları görülmektedir. Yurdumuzdaysa, yerli Hıristiyanların dışında Trisin hastalığı görülmemiştir.

http://www.unitedamericanmuslim.org

 

Dünya bu kadar küçülmeden önce bu tür hikayelere inanmak daha kolaydı ama işin doğrusu bu devirde biraz gülünç kaçıyor. Hayır, öyle olsaydı eger Avrupa insanı şimdiye kadar çoktan telef olmuş gitmişti ki aksine adamlardaki yaş ortalaması gittikçe artıyor.

Domuz resmen ayrımcılığa uğramış yani islam dininde ama müslümanlarda hayvanlara karşı genelde bir sevgisizlik var bana göre. Özellikle de başka toplumları tanıdıkça, iyice ortaya çıkıyor bu eksiğimiz. Köpeğin, kedinin tüyünden hala korkuturlar çocukları mesela. Yok kılları insanın boğazında, midesinde yumak olurmuş da, ölüme kadar götürürmüş de.. Bilmem nerede bir kadının karnından bir yumak kıl çıkarmışlar da..

Avrupa’ da hemen her evde ya kedi, ya da köpek vardır ve ben bugüne kadar kimsenin iç organından bir yumak kıl çıkarıldığını duymadım nedense.

Domuz eti yiyen eşini kıskanmazmış, denir. Keşke o hikmet koyun etinde de olsaydı da bu kadar kadın öldürülmeseydi, diyeceğim ama hepimizin bildiği gibi marifet ette degil. Hristiyan erkeği bizdekinin tersine, çocuklarının anasını, bir zamanlar sevdiği kadını öldürme hakkını görmez kendinde.

Farklılık duygulardan çok, seçilen yöntemdedir.   

 

Neyse,

Bir müslüman olarak, müslüman bir ülkede yaşıyorsanız eger, domuz eti satılmaz da, yenmez de ve mesele de böylece kendiliğinden  çözülmüş olur ama baş yemeği domuz eti olan hristiyan bir ülkede yaşamınızı sürdürmek zorundaysanız eger işiniz epey zordur.

Hele de neredeyse ikiyüze yakın yiyeceğin içinde domuz derisi, yağı, jelatini, kılı bulunduğu kulağınıza gelmişse eger, paranoya olmamak işten bile degildir. Çignediğiniz sakızda, kremlerde, rujlarda heryerde domuz genine rastlamak mümkün, dediklerine göre.

Ben de buradaki ekmekler niye hiç bayatlamıyorlar diye hayret ederdim hep. Megerse işin sırrı domuzun kılındaymış. O koruyormuş ekmeklerin tazeliğini.

Biraz da müslümanların domuza karşı olan allerjileri gözönüne alınarak, birkaç yıldır yiyeceklerin arkasına içinde ne olduğunu tek tek yazma zorunluluğu geldi ama bizde olduğu gibi, burada da uyanık firmalar.

Kimse anlamasın diye E- numaraları ile yazıyorlar domuzla ilgili olan kısımları. Soran olursa eger, yazdık mı yazdık.

 

Neyseki, dinimizde bilmeden yersen günah sayılmaz gibi hafifletici bir öge var da, insanlar kazara yedikleri haram şeylerden dolayı kendilerini affedebiliyorlar ama ben yiyeceklerin içinde domuzla ilgili herhangi birşey olup olmadığını bilmek istiyorum arkadaş, diyenler için iyi bir haberim var.

Fransa’da, sırf bu ihtiyaçtan yola çıkılarak, bir alet icat edilmiş. Helal testi adı verilen bu cihaz hamilelik testi ne benzer bir şekilde çalışıyor ve yiyecegin içinde domuz geni olup olmadığını % 99 tesbit edebiliyor.

Test etmek istediğiniz yiyecekten bir parça alıp içinde ılık su olan bir bardağa koyduktan sonra aleti içine atıyor ve bekliyorsunuz. On dakika içinde şeridin rengi degişiyorsa eger, bingo. İçinde domuzla alakalı birşey var.

Cezayir asıllı bir Fransız olan Abderrahman Chaoui ve Jean-Francois Julien tarafından piyasaya sürülen alet 6, 95 avrodan satılıyor ve tek kullanımlık.

Ekim ayının sonunda satışa çıktığından beri, iki hafta içinde, yüzbin avroluk sipariş alan  cihaz şimdilik sadece Fransa’ da satılıyor..


Helal testi

YORUMLAR

Domuzlara ayrımcılık yapılıyor konusunda size katılmıyorum. -

Çünkü kedi,köpek,fare de yemiyoruz ya da böcek... Bu da böceklere ayrım yaptığımızı göstermiyor..Domuz eti dinimizce haram kılınmıştır. Ama biz bunu sadece dinimiz öyle emrettiği için yapmıyor değiliz. Kültürümüz öyle. Domuz eti yenilen bir gelenekte yetişmedik. Yetişseydik onları da dini emire aldırmadan yiyen milyonlar çıkardı bu ülkeden...

0 0
hee -

İslamiyetin yanı sıra Musevilik ve Hristiyanlık dinine göre Eski Ahit'te domuz eti yemek haramdır. Öğren de gel. kivaşe

1 2
asla -

İkinci sınıf , berbat bir yazı. Başlığı gördüm merak edip okudum. Bir daha aynı hataya düşmem.

3 1
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.