Müslümanların ezilmesine ve Islamofobiye neden olan yobaz zihniyettir

Müslümanların ezilmesine ve Islamofobiye neden olan yobaz zihniyettir DİN
0,0
04.02.2013 09:35:19
A+ A-

Tüm dünyada Müslümanların geri kalmasına, eziyet görmesine neden olan yobazların hiçbir şekilde delinemeyen karanlık zihniyetidir. Yobaza hiçbir şey anlatamazsınız, doğruları, sadece Kuran’a uyulmasının yeterli olduğunu kabul ettiremezsiniz. Çünkü kafası hurafelerle doludur. Çünkü kafasında “o yasak, bu günah” diye binlerce kural vardır ve bu kuralların yıkılması mümkün değildir. Siz bir şey söylediğiniz anda “ama peygamberimiz bunu kesin olarak yasaklamış, böyle söylersen kâfir olursun, cehennemlik olursun” diye sizi hemen sustururlar. 

Anlatmaya gelince saatlerce anlatırlar, ama uygulamaya gelince evlerine çekilip pilav yiyip üstüne de hoşaf içip uyuklamayı tercih ederler. İşte tüm dünyada Müslümanlar yobazların bu zihniyeti yüzünden eziyet görüyorlar. İttihad-ı İslam’dan, Müslümanların birlik olmasından bahsetmezler, bunun için en ufak bir çaba göstermezler. Herkes kendi cemaatini en üstün görür. Müslüman’lara tebliğ yapıyoruz derler, zaten Kuran’ı bilen kişilerle saatlerce sohbet ederler. Peki “Kuran’ı, İslam’ı hiç bilmeyenler ne olacak” diye sorduğumuzda “başı açık hanımlarla konuşulmaz” diye kestirip atarlar. Peki tebliğ yapılması, İslam’ın öğretilmesi gereken kesim dini hiç bilmeyenler değil midir? O zaman %80’e varan bir kitleyi silip atıyorsun demektir. 

Yobaz zihniyet dini anlatırken karşısındakini hurafelere boğar, binlerce yasak koyar. Yobaz zihniyete göre bir kadın bakımlı olamaz, saçını boyatamaz, kaşlarını alamaz. “Eğer alırsan cehenneme gidersin, harama girersin” derler. Oysa dinimizde hem erkek için hem de kadın için son derece temiz ve bakımlı olmak emredilmiştir. Mesela bir bayanın sağlık nedeniyle saçı dökülür, isterse peruk da takar. Hiçbir şey olmaz. Aksini iddia etmek, insanları tamamen yanlış yönlendirmek, kadını da utandırıp mahçup etmektir. Dinimize böyle hurafeler sokulduğunda birçok insan o zaman dinimizi yaşamak istemeyip dinden uzaklaşıyorlar. Allah adına durmadan yalan söylüyorlar. Peygamberimiz gibi naif, temiz, nezih, nezaketli, muhterem ve muhteşem bir insanın asla konuşmayacağı sözleri, Peygamber’e ithaf edip, “Peygamberimiz söyledi” diyorlar. 

Allah'a karşı yalan söyleyenden ve kendisine geldiğinde doğruyu (Kur'an'ı) yalanlayandan daha zalim kimdir? Kafirler için cehennemde bir konaklama yeri mi yok? (Zümer Suresi, 32)

İslamiyet’i kalplerden uzaklaştırmaya çalışan bu yobaz zihniyete karşı herkes tavır almalı. Peygamberimiz bize “Zorlaştırmayın kolaylaştırın” diyor, değil mi? “Nefret ettirmeyin” diyor, Yobazlar ise ellerinden ne gelirse yapıyorlar, insanları gıcık edecek ne varsa tek tek kendileri yapıyorlar. Hurafeleri anlatıp anlatıp, sonra da “Müslümanlar eziliyor” diye ortaya çıkıyorlar. Müslümanları her yerde, köşeye sıkıştırmaya başladılar. Fransa’da çok serbestiler, Fransa da şimdi baskıya başladı, Amerika’da çok rahat, serbesttiler Amerika da gittikçe şiddetini artırıyor. Irak’ta Müslümanlar önce kabadayılık yaptılar, sonra Amerika saldırınca perişan oldular, Irak’tan sonra diğer ülkeler, Afganistan’daki Müslümanlar mahvedildi ve ezildiler. Olan gördüğünüz gibi Müslümanlara oluyor ve onlara azap çektiriyorlar. Bunların sonucunu hesap edemiyorlar, böyle şeylerin arkasından gelecek şeyleri düşünemiyorlar, meydana gelecek tahribatı düşünemiyorlar. Müslümanları birlik olmaya çağırmıyorlar. İttihad-ı İslam için kıllarını bile kıpırdatmıyorlar. Varsa yoksa ticaret, sohbet ve ardından uyku! İcraat diye bir şey yok. Bu yüzden tekrar söylüyorum, herkes yobaz zihniyete karşı çok dikkatli olsun. Gerçek din Kuran’dır. Kuran’da alabildiğine özgürlük, sevgi, merhamet ve şefkat vardır, akıl ve basiret vardır. Gerçekten Kuran’ı yaşayan bir insan gösterdiği akılla, güzel ahlakla dünyanın en üstün ve modern insanı olur.

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.