Mustafa Ceceli sordu, Ahmed Hulûsi yanıtladı #12 - Ruh, Melek, Cin

Mustafa Ceceli sordu, Ahmed Hulûsi yanıtladı #12 - Ruh, Melek, Cin DİN
4,7
09.12.2013 22:36:21
A+ A-

Sevgili Radikal Blog Okurları,

"Ruh"
un nelere işaret ettiği ve yapısı hakkında duymadığımız gerçekleri, "melek"ler hakkındaki bilimsel açıklamaları, "cin" adı ile işaret edilenin ne olduğu, şimdiye kadar duyulmamış en kapsamlı açıklamalarla "Mustafa Ceceli Sordu, Ahmed Hulûsi Yanıtladı" Sohbet Serisinin 12. Bölümünde!

Bu çok özel ve değerli sohbetle sizleri başbaşa bırakıyorum.

Google Chrome'de bug olduğu için videolar belli bir süre sonra kilitleniyor.!!!

Youtube videolarını sorunsuz izleyebilmek için, internet explorer, firefox, opera tarayıcılarını tercih ediniz.

Ahmed Hulûsi'nin tüm videolarını seyretmek için aşağıdaki linkten devam edebilirsiniz...

http://www.youtube.com/user/AhmedHulusiOfficial

@AhmedHulusi on TwitterYAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUMLAR

"İNDİ SÂNİ`DE BÜTÜN MAHLÛKÂT BİR NOKTADIR, O NOKTA DA, BİR NÜKTEDİR!." -

Bu bilgiler ışığında anlamalıyız ki herkes, öncelikle bu dünya yaşamında beyin veri tabanına hangi bilgilerle yükleme yapıyor ya da beyni kilitliyor, bu konuda çok seçici olmalıdır. Beynin çalışma prensibi gereği ne yüklüyorsak, Kuantum boyut bilgisini çözümlemek için beyne yüklediğimiz veritabanını kullanarak hologram dünyamızı şekillendiriyoruz ve aslında bu yaşadığımız dünya boyutunda da böyle geçişten sonra da böyle. Dünyadayken yapacağımız tüm ibadet ve kendine doğru boyutsal farkındalık çalışmaları veri tabanını genişletip, farklı manaları çözümleme şeklinde öte boyutta KUDRET sahibi yaparak, inşa edilecek ölüm sonrası yaşamını (Hologram Kabrini) suretlendirmene yarayacak. Yapmadığın çalışma sonucu açılmayan, Kuantum Potansiyele ait aslında aynıyla beyninde bulunan mana, bunu gerçekleştirek tek aracın olan beyninin de; ölüm ile kaybı sonucu bir daha da açılamayacaktır. O nedenle "zikir" teknik ve önemli bir ibadet şeklidir (bknz. sohbet video 6). Varlık aslı itibariyle mana yapıdır, onu çokluk halinde cüzlere bölüp suretlendiren beyindir ve bu konuda beyin varlığın hakikatini anlayacak tam kapasiteye sahip olmasına rağmen, bu kapasitenin ortaya çıkabilmesi için kendisine dünyaya düşmesiyle verilen 5 duyu kilitlenmesinden kurtulup dünyadayken kendi özüne yönelecek hem ibadet hem farkındalık çalışmalarını yapmak durumundadır. Varabileceği tam potansiyel Kuantum Beyin'dir. Lakin varlık alemindeki alemlerden bir alem olan İNSAN için hal böyle iken esasen Allah Ekber'dir, âlemlerden Ganî'dir, O'nun indinde tüm varlık HİÇ hükmündedir bu nedenle de denmiştir ki "İNDİ SÂNİ`DE BÜTÜN MAHLÛKÂT BİR NOKTADIR, O NOKTA DA, BİR NÜKTEDİR!." İlim sahibi edep sahibidir ve edep sahibi ilmi ile haddini bilir çünkü ALLAH indinde KAİNAT bir HİÇtir. Tevhid İlmi, İnsan'ın hakikatini bilmekle beraber Allah indinde bir HİÇ hükmünde olduğunu da bilmektir.

0 1
ESMA Kuvvelerini, BEYİN kendi veritabanına göre HOLOGRAM DÜNYAsıNda, SURETlere dönüştürür -

Ona bütün isimleri talim ettik! Varlığı oluşturan ana manayı yani esmayı insana talim ettik. RUH'u esma manalarıdır. İnsanın varlığını kendi esmasının tüm özellikleri ile meydana getirdi. Yani insana RUH'undan nehyetti. Videoda geçen tüm bu ifadeler şunları düşündürüyor: O sonsuz ana mana insanda saklıdır. Bu özellik insanı SONSUZ kılar. İnsan ana manayı açığa çıkarabilme kapasitesine sahiptir çünkü onda holografik evren prensibince ana mana aynıyla mevcuttur. Tüm manaları beraber açığa çıkarma yani Kuantum Beyin olabilme özelliğine sahiptir. Madde boyutunda et beyin olarak algıladığımız esma bileşimi, eğer ki "HADİ" isminin açığa çıktığı bir mahal ise (bknz. video sohbet 10), Kuantum Potansiyeli algılayacak Kuantum Beyin olma özelliğine sahiptir. Esma kuvveleri yaşadığımız fiiller aleminin orijinidir ve MELEK diye adlandırılmıştır. İnsan, varlığın orijinini oluşturan esma manalarının kuvvelerine holografik olarak aynen sahiptir ki bu da MELEK diye Kur'an 'da isimlendirilmiş varlıkları aynıyla derununda bulunduruyorsun demektir; nitekim Cebrail çok geniş kapsamlı ilim kuvvesidir ve suretsizdir ama bu kuvve beyinde açığa çıktığında ancak beynin veritabanındaki mevcut veriler ile eşleştirilerek deşifre edildiğinden ortaya deşifre eden beynin veri tabanına göre şekil sahibi bir varlık algısı çıkar. Halbuki olay; İnsanın derununda bulunan kuantum boyut bilgisinin beyinde açığa çıkması sonucu FARKINDALIK oluşması ve dönüştürülerek suretlenmesidir. Nitekim bu duruma başka bir örnek de Kabir yaşamına geçildiğindeki sorgulama meleklerinin suretlenişidir. Orada da derununda bulunan Kuantum Boyut bilgisi, beynin dünya boyutunda ruha yüklediği bilgiye göre kıyaslanarak suretlenecektir. Tüm bu bilgiler Üstad'ın bu videosunda mükemmel bir şekilde dile getirilmiş olduğu gibi tüm kitaplarında ve videolarında da mevcuttur, isteyen karşılıksız internet ortamında ulaşabilir. NCAKI

0 2
Bugün Bangladeş'te... -

Bugün Bangladeş’te, insanlık için kara bir gün yaşandı. Özellikle de Müslüman Dünyası için. Evet, bilenler biliyor bilmeyenler için yazalım: Abdülkadir Molla idam edildi. Kendisi bir siyasi parti lideriydi. Ve ne ilginçtir ki; 1971 ‘de işlediği düşünülen bir suçtan ötürü; Bangladeş’in bağımsızlık savaşında Pakistan’a yardım ettiği saptanmış güya… Velhasıl, sosyal ağlarda açılan tepki kampanyaları, taglar vs. fayda vermedi. Bir taraftan bilimi ilimi yakalayalım, İslam’ın çağdaş olmak bir yana, çağlar üstü, tüm zamanlara hitap eden bir din olduğunu anlatalım istiyoruz, öte taraftan bağnazlığın ve infazların sembolü oluyoruz. Ben kendi adıma Müslüman bir ülkede, Müslüman bir ailede doğdum diye seviniyordum. Düşününce şunu da ekledim: İyi ki Türkiye’de doğmuşum. Belki istenilen gelişmeye, yenilenmeye ulaşmasa da, en azından en modern ve İslam’ın özüne yakın ülke gene biziz galiba. Bir de böylesi çağdaş düşünürlerimiz olduktan sonra sırtımız yere gelmez gibi geliyor. Sevgi ve saygıyla

0 1
İYİ Kİ -

iyi ki, tutarsızlıklardan arınmış bilgiye sahip insan'lar var..ve iyi ki bu bilgileri paylaşıyorlar..teşekkürler..yoksa insan gerçekten çok cahil..ve de zalim..

0 2
Cinler ve Uzaylılar! -

Cin suresinin olduğunu biliyoruz Kuran-ı Kerimde. Ama buna rağmen hala bazı kişiler bu varlıkları ağızlarına almaya çekiniyorlar. Hatta sırf ‘’CİN’’ kelimesini konuşmamak için, ‘’3 HARFLİLER’’ diyorlar. Bu bana çok tuhaf geliyor. Üstelik İlahiyat Fakültesi mezunu Hoca Efendiler bile böyle yapabiliyorlar. Üstad Ahmed Hulusi’yi yeni yeni, ama, hızlı bir şekilde okumaya çalışan ben, bu konuda da ilginç bilgilerle karşılaştım. Kendisine ait internet sitesinde bu konuda bir hayli farklı ve tamamen özgün fikirleri var. İnanmak istemeyenler beni ilgilendirmez elbette. Ama ben çocukluğumdan beri kafama takılan bir sürü soruya cevap bulabildim. Ve hiç bitmeyen-güncel bir konu vardır: UZAYLILAR! Bir sürü şey izleriz, dinleriz, kaçırılanları vardır, filmleri vardır vs. Bir türlü bu konuyu bendeniz oturtamıyordum. Oysa A. Hulusi bu konuda çok ilginç saptamalar yapmış ve UZAYLILARIN, esasında: CİN olduklarını belirtmiş. Hem de yıllar önce… O kadar çok şaşırdım ki, neden hiç duymadığıma… Okudukça bazı ipuçları, hem ayetler, hem de bilimsel veriler ışığında bir hayli bilgilendim! Hatta uzaylılar bunu yazdırdıkları kitaplarda kendileri bile İTİRAF ETMİŞLER!!! Bilmeden inanmamak, ya da inandığını mutlaka sorgulamak gerektiğini anladım. Yoksa daha çook düşünürüz, ne nedir, kim kimdir, bilinmeyenler gerçekten mi bilinmeyenlerdir, yoksa bilenler biliyor da, bazılarının işine mi geliyor bilinmez kalmaları?!

0 1
D.Chopra..ve Türkiye'de düşünür olmak! -

Beyin, kuantum, fizik, bilim, sufizm vs. ile ciddi olarak ilgilenenlerin severek takip ettiği önemli bir BİLİM ADAMI VAR: DEEPAC CHOPRA. Ben de kendisine ait Türkçe çevirili video sohbetlerini severek izlerim. Sosyal ağlarda gördüğüm kadarıyla, Sayın Ahmet Hulusi’nin kendisiyle tanışmış ve 1. Elden; KURAN ÇÖZÜMÜ kitabını hediye etmiş(hediyelerin en güzeli aslında). Ve de D. Chopra’nın twitter dan da TAKİP ETTİĞİ TEK TÜRK düşünür gene A. Hulusi! İnşallah nasibinde vardır ve hidayete erenlerden olur. Ben şunu değinmek için bu konuya girdim. Şöyle ki; samimi bir dostumla bu bilgiyi paylaştığımda:’’Vayy be ‘’diyerek, sanki A. H. Kitaplarıyla bu haber üzerine daha bir ilgilenme hissi duydu. (Elbette ben de sevindim bu duruma). Fakat aslında Türkiye’de yaşamanın tuhaf bir tuhaflığı var: özellikle DÜŞÜNÜRLERİMİZ açısından! Oysa bana göre; Sayın Hulusi Deepac Chopra da dahil, bir çok yüzyıl düşünürlerinin fevkinde açıklamalara sahip; hem de şüphesiz. Ama –her şeyde olduğu gibi- Türk olmanın böyle uluslar arası maçlara; yenik başlama durumu var. Belki de Sayın A. H. Bir ABD ya da Avrupa ülkelerinde vs. olsaydı; şimdi çoktan uluslar arası üne sahip olacaktı! İspatı mı; bir düşünün D. Chopra Türkiye’de doğsaydı ve bir Türk olsaydı, bu kadar bilinebilir miydi!? Hiç sanmıyorum…Ama maalesef, başta bizim milletin bizzat kendisi, sonra da dünyadaki (hele de): İslam’a bakış açısından; Sayın A. H.hak ettiği ilgiyi bulamıyor. Ve sözü uzatmayayım, benden samimi bir son söz: aslında Deepac Chopra çook şanslı… Henüz nasıl bir düşünür ve Sufi yazarla tanıştığının farkında değil! Çünkü bizler kendi değerlerimizi bir türlü bilemiyoruz. Eee biz bilemeyince el ne yapsın?

0 1
Reenkarnasyon ve Ruh'un varoluşu -

Çok önemli kavramların irdelendiği bir video sohbet. En başta RUH kavramı, tamamen başlı başına bir konu. Sonra Melekler ve cinler. Bilebildiğim kadarıyla tüm bu konularda Yazar A. Hulusi’ye ait ilkler vardır. Yani ilk kez bu şekilde açıklamaları olan. Hemen aklıma gelen şudur: ‘’ Beynimizin, yaşarken; ÖLÜM ÖTESİ RUH BEDENİMİZİ İNŞÂ ETMESİ!’’ Bu bile başlı başına ilk kez yapılan ve sadece O’na ait bir bilgi. Hemen karşı çıkmayın… Bu bilgiyle baktığımız durumda, sayısız çelişki gibi görünen konuların tek tek çözüldüğünü görebilirsiniz. Mesela en önemlisi REENKARNASYON olayına yaptığı çözümlemedir. Hani hep kafaları karıştıran yeniden dünyaya gelme. Hatta şimdilerde, meşhur profesörlerimizden biri bunu aleni şekilde kabul ederek, birkaç defa geldiğini de anlattı! Aslında kimseye kızmamak lazım; çünkü bilmeyince, mantıklı gelebiliyor… Ve belki de ben bile buna inananlardan olabilirdim. Oysa bu bilgi ile konunun akla yakın açıklaması olmuş oluyor. Yine bu RUH’un 120.günde anne karnında oluşması ve bu tarihten önce, insanlık ruhunun olmadığı!.. Oysa hala reenkarnasyona inanan yığınlar var ve kafalarının içi; daha önce neydim, kimdim gibi boş ve öbür tarafta hiç de işlerine yaramayacakları bilgilerle dolu! Gerçekten yazık

0 1
Üstad gene çok vurucu konulara değinmiş -

Üstad gene çok vurucu konulara değinmiş.Bu videoların bizlere ulaşmasında emeği geçen,başta Ahmed bey olmak üzere herkese teşekkürler.

0 0
Dini Bilgilerde çok eksiğimiz var -

Televizyonda bir yarışma var: Şans Kapısı. Arada gözüm takılınca bakıyorum. Hiç unutmuyorum, bir defasında sorulardan birisi; 4 Büyük Melek ve görevleri idi. 3 aile üyesi ve telefonla aradıkları yakınları dahi bilememişlerdi! Bu yüzden para kaybetmelerine hiç üzülmemiş, tam tersi kızmıştım. Bizlerin daha ilkokuldaki din derslerinde öğrendiği bu basit bilgiyi nasıl olur da bilemezlerdi. Sohbeti izlediğimde ister istemez bu manzara aklıma geldi. Yani memleketimden manzaralar. Bir tarafta burada arzulanan, istenilen DİNİ BİLGİLERİ duymak, dinlemek var. Eminim bir sürü de meraklısı. Öte yandan hala bu konu ve kavramlara uzak yığınlar. İnsan haliyle üzülüyor elbette. O yüzden bu sohbetleri yeni ve genç neslin sevdiği, takip ettiği bir sanatçının yapmasının bambaşka bir önemi olduğunu düşündüm bugün. Oğlum yaşında olan Sevgili M. Ceceli sana teşekkür ediyor ve sorularının devamını bekliyorum.

0 0
Futbol MELEK'leri bizden yana oldu! -

Az önce kara kışa rağmen, Galatasaray’ımız Juventusu eledi! Öncelikle bir cimbomlu olarak buna çok sevindiğimi belirtmek istiyorum. Sanırım FUTBOL MELEKLERİ bizden yana oldu:). Hani derlermiş ya eskiler HER KAR TANESİNİ BİR MELEK TAŞIR!..Takip ettiğin bu video serilerinin benim için de en önemlilerinden birisini izledim. Çünkü MELEK konusuna ufakken anneannemin masallarından beri meraklıyımdır. Ama bu konuyu Üstad Ahmed HULUSİ kitaplarını okuduktan sonra aslında anlayabildim. Nerde bizlerin kendi kafalarımızda canlandırdığı, kanatlı, güzel, ya da cinsiyet vs. atfettiğimiz melekler, nerde gerçekte olan bilgi. En dikkatimi çeken MELK= GÜÇ- KUVVET- KUDRET olması. Bu durumda mesela, az önceki KAR-MELEK bağlantısı bile hemen yerine oturuyor açıkçası. Üstelik MELEKLERİN de sınıfları olduğunu, boyut boyut farklılaştıklarını bilmem biliyor muyuz? Ve eskilerin mecazla anlatmaya çalıştığı en önemli konulardan birisinin MELEKLER olduğunu düşünüyorum. Eğer mümkünse bu konuda Sayın Üstad’dan biraz daha bilgiler bekliyorum. Örneğin : MELEKLER diye bir kitap yazmasını nasıl isterdim anlatamam! Ya da günümüz ilmiyle: ‘’KUANTUM ve MELEKLER’’. Elbette benimki bir hayal. Ama bazılarının dediği gibi bir ŞEYHLİK(!) yapmayan Üstad’ı görüp de, yüz yüze soru sorma imkanı vs. olmayan biz okurlarının kitap, video vb. hayalleri olabiliyor ancak… Saygılarımın en içtenini bu köşeden kendisine sunar, sağlık, sıhhat dilerim..///ZEYNEP /

0 1
Melekler konusu çok önemli -

Ruh konusundaki hitabın yahudilere gelmesi enteresan bir bilgi! Aslında KURAN’ın her ayetinin aslında hem zahirini, hem batınını hem da matlaını bilmek lazımdır ki, doğru düzgün anlaşılabilsin. Ve Her VELİ’nin aslında RUH’u bilmesi… Burada RUH olayını daha fazla araştırmak ihtiyacı duydum. Çünkü KADR gecesiyle ilgili de Sayın Hulusi’nin çok ilginç yazısı var. Orada RUH adlı melekten de söz ediliyor...Gene videoda CEBRAİL; BİLGİ KUVVESİ OLAN YAPI! Olarak tanımlanmış. Bu da çok enteresan bir tespit. Melekleri zaten göremeyiz. Yani normal insanlar olan bizler. Aslında beyninin ürettiği suret şeklinde Meleklerin de görüldüğü izahı var yanılmıyorsam. Bu melekler konusu daha çok su kaldırır gibi geliyor. Zaten öyle olmazsa AMENTÜDE hemen 2. Sırada gelmezdi!!!

0 1
Ruh deyip geçmemek lazımmış! -

RUH denilince genellikle konu din ise özellikle, hep öbür dünyada ruh olarak yaşayacağımız aklıma gelirdi. Hani Ruha inanalar ve inanmayanlar vardı bizim zamanımızda. Oysa şimdi görüyorum ki, RUH DEYİP GEÇMEMEK LAZIMMIŞ! Birçok anlamı olan bu kelimeyi nerede hangi amaçla kullandığına dikkat ederek okumak gerekecek zannımca. Zaten KURANIN RUHU tamlamasını da ilk kez Üstad’tan duymuşumdur. Ve bence de önemli ayrıntılardan birisidir. Çünkü; eğer o ruhu anlamadan okuduğumuzda, üzerimizden akıp gidecektir.

0 1
En merak ettiğim konular..! -

En merak ettiğim başlığı gördüm nihayet! ‘’RUH- MELEK- İNSAN’’… Çünkü genç bir insan olmamız hasebiyle, arkadaşlarla, özellikle kız arkadaşlarla hep bu konuları konuşuruz. Hatta bir kız arkadaşımın ablası RUH ÇAĞIRMA SEANSI yapabiliyormuş. Beni de davet etmişlerdi. Fakat ben bu seansların riskli, yani beynimiz için zararlı etkiler alabileceğini biliyorum. Bu yüzden daveti nazikçe reddettim. Burada gelenlerin Ruh olmadığını, tam tersi CİN olduklarını Üstad’ın bazı yazılarından ve kitaplarından dolayı biliyordum bir şekilde. Ama, gene de kız arkadaşlarımın gitmesine engel olamadım:)) Bu konuda daha fazla bilgi isteyenler: ‘’RUH- İNSAN- CİN ‘’ isimli kitaba göz atabilirler.

0 1
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.