Nasıl koku alıyoruz? Resimler

Nasıl koku alıyoruz?  Resimler DİN
0,0
18.03.2014 22:28:49
A+ A-

 

Hiç koku almasaydınız hayatınız nasıl olurdu hiç düşündünüz mü? Birbirinden güzel kokan güller, yaseminler, manolyalar, papatyalar, parfümler, insanın iştahını açan etler, balıklar, yumurta, peynir, çay, kızarmış ekmek, harika yemekler, tatlılar, börekler, meyveler. Bunların hepsinin ayrı ayrı muhteşem kokuları var ve insan yaratılışı gereği hepsinin kokularını biliyor, hafızasında tutuyor, hepsinden ayrı ayrı zevk alıyor. Koku alamasaydık hiçbir yediğimizin tadını da alamayacak ve böylece nimetlerden mahrum kalacaktık. İnsanın her an üzerinde  binlerce nimet tecelli ediyor. Koku almak da bunlardan sadece biri. Allah üzerimizdeki bu sayısız nimetten bir tanesini çekip alsa, sadece koku duygumusu yok etse insan ne kadar zor durumda kalır ve gerçekten de ne kadar büyük bir nimet içinde olduğunu fark eder. Bu yüzden mümine düşen üzerindeki nimetleri sürekli tefekkür etmek ve Rabbine sabah akşam şükretmektir.

Eğer Allah'ın nimetini saymaya kalkışacak olursanız, onu bir genelleme yaparak bile sayamazsınız. Gerçekten Allah, bağışlayandır, esirgeyendir. (Nahl Suresi, 18)

Allah, kendisinde sükun bulmanız için geceyi, aydınlık olarak da gündüzü sizin için var etti. Şüphesiz Allah, insanlara karşı (sınırsız) bir fazl sahibidir. Ancak insanların çoğu şükretmiyorlar. (Mü'min Suresi, 61)

koku1

Nasıl koku alıyoruz?

koku2

Nasıl koku alıyoruz?

koku3

Nasıl koku alıyoruz?

koku4

Nasıl koku alıyoruz?

koku5

Nasıl koku alıyoruz?

koku6

Nasıl koku alıyoruz?

koku7YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.