Neden peygamberler ve salihler hep zinayla suçlanır?

Neden peygamberler ve salihler hep zinayla suçlanır? DİN
0,0
05.03.2013 21:53:30
A+ A-

Hz. Meryem, Hz. Yusuf, Bediüzzaman. Bu Allah katında çok değerli olan, son derece ihlâslı, samimi, Allah'tan korkan insanlar içinde yaşadıkları toplum tarafından en ağır suçlamalara ve ithamlara maruz kaldılar. Hz. Meryem zina yaparak, babasız bir çocuk doğurmakla suçlandı. Hz. Yusuf evinde kaldığı emirin karısına tecavüze kalkışmakla suçlandı. Bediüzzaman o hasta ve yaşlı haliyle İslam'ı yaymak için mücadele ederken içki içerek evine hayat kadınları almakla itham edildi.

Kuşkusuz cinsellikle ilgili atılan bu çirkin itiraflar toplumu en çok etkileyecek iftiralardır. İnsanların nefret etmesini, o insandan uzaklaşmasını sağlamak, hapsetmek, sürmek amacıyla atılan iftiralardır. Ahir zamanda Hz. Mehdi'ye de böyle çirkin iftiralar atılacak, fakat Hz. Mehdi tüm iftiralardan aklanıp tertemiz bir şekilde halkın karşısında duracaktır. İnkârcılar ne yaparlarsa yapsınlar insanların aşkla, şevkle Hz. Mehdi'nin çevresinde toplanmasını engelleyemeyeceklerdir. Kuran peygamberlerin de bu iftiralara karşı güzellikle sabrettiğini bildirir.

Hz. Meryem'e atılan iftira: Hz. Meryem Hz. İsa karnında iken kavmine geldiğinde zina yapmakla suçlanmıştı. Hâlbuki Hz. Meryem hiçbir günah işlememişti. Hz. İsa Allah tarafından babası olmayan tek insan olarak yeryüzüne gönderildi. Hz. Meryem Hz. İsa ile kavminin karşısına çıktığında tüm insanlar onu ayıpladılar, çok çirkin sözler söyleyerek çirkin ithamlarda bulundular: 

Böylece onu taşıyarak kavmine geldi. Dediler ki: "Ey Meryem, sen gerçekten şaşırtıcı bir şey yaptın."

"Ey Harun'un kız kardeşi, senin baban kötü bir kişi değildi ve annen de azgın, utanmaz (bir kadın) değildi." (Meryem Suresi, 27- 28

Hz. Yusuf'a atılan iftira: Kuran'da efendisinin yanında kalan Hz. Yusuf'a da cinsellikle ilgili iftira atıldığını görüyoruz. Hz. Yusuf efendisinin karısı ile zina yapmakla suçlanmış, hatta bu yüzden tam yedi yıl zindana atılmıştır. Fakat Hz. Yusuf asla zinaya yanaşmamış, tam tersine kadın Hz. Yusuf'la birlikte olmak istemiş, Hz. Yusuf kabul etmeyince zina iftirasını atmıştır. 

Evinde kalmakta olduğu kadın, ondan murad almak istedi ve kapıları sımsıkı kapatarak: "İsteklerim senin içindir, gelsene" dedi. (Yusuf) Dedi ki: "Allah'a sığınırım. Çünkü o benim Efendimdir, yerimi güzel tutmuştur. Gerçek şu ki, zalimler kurtuluşa ermez." (Yusuf Suresi, 23)

Sonra onlarda (Yusuf'un iffetine ilişkin) delilleri görmelerinin ardından, mutlaka onu belli bir vakte kadar zindana atmak (görüşü)ağır bastı. (Yusuf Suresi, 35)

Kuran'daki ayetlere baktığımızda ahir zamanda Hz. Mehdi'nin de cinsellikle suçlanacağını, kendisine türlü türlü iftiraların atılacağını anlıyoruz. Fakat Allah tıpkı peygamberlerde ve velilerde olduğu gibi Hz. Mehdi'yi de atılan iftiralardan temizleyecek, onun sevgisini insanların kalbine tam anlamıyla yerleştirecektir.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.