Neo-Ateist Tezler

Neo-Ateist Tezler DİN
0,0
23.11.2015 10:44:00
A+ A-

Basit bir tezimiz mevcut:

2010-2015 itibarıyla, Avrupa Birliği Parlamentosu'nda en az bir reel ateist parti ve en az bir reel anarşist parti görmek istiyoruz. ABD">ABD, Rusya, Çin bizi bağlamıyor.

ABD'de 'ne olsa gitmez' veya 'hiçbirşey gitmez' (tuhaf bir anti-post-modern tez). Rusya ve Çin ise, 2 dünya devrimleri ertesi yarattıkları ateist engizisyonla, hem sosyalizme, hem de ateizme, silinmesi zor kara lekeler çaldı. Üstüne üstlük, bugünkü 7 küsur milyarlık Dünya'da, fazladan en az 1 milyar ateistin yokluğunu sağladı bu ikisi. 2015 itibarıyla yaklaşık 1 milyar kişi gibiyiz biz atesitler, panteistler, dini pratik uygulamayanlar, vd.

AB, çok ironik bir momentte:

1492-1945 AB'sine, koloniyalizm ve savaşlar tarihine baktığımızda, en güçlü hegemonun bile, burada İspanya-Portekiz 1500, İngiltere-Hollanda 1650, Fransa 1800, Almanya 1900 gibi, pek pek 150 yıl hegemon kalınabilen bir tarih dönemi görebiliyoruz.

Savaş bir işe yaramamış yani.

Ardından gelen 1945 sonrasında ise, savaşsızlığın bu denli zararlı olduğunu ilk kez ve gözlerimiz faltaşı açılmış olarak izledik 70 yıldır. İktisat-siyaset-askeriye triyalektikleri battı, bilim-sanat-düşün triyalektikleri battı. Hem de hiç savaşmadan. ABD'ye karşı duydukları aşağılık kompleksi nedeniyle.

Barış da bir işe yaramamış yani.

Bugün ABP'de ve AB ülkesi meclislerinde, onlarca Hristiyan sözcüğünü içeren adda parti var ama bir tek ateist parti yok ama bugünkü AB, Dünya ateistlerinin belki 150 milyonunu barındırıyor. Uygulanmayan ekolojinin bile partisi var ama ateizmin yok. Son 70 yıldır hiç de olmadı.

Yani:

Olabileceği, olmasına değeceği ve olması durumunda işlevi olacağı tek yer, bir ateist parti için mekan olarak ABP.

Olabileceği şu:

AB ülkelerinin herhangi birinden ABP'ye seçilmek çok kolay, ister bağımsız, ister parti adıyla. Bunu Korsan Parti pratiklerinden biliyoruz. Ne kadar küçük, farklı, yeni, marjinal parti varsa, kendine ilk önce ABP'sunda, sonra ülke meclislerinde yer buluyor.

Olmasına değeceği şu:

O muazzam hoşgörülü ABP entellektüellerinin ve milletvekillerinin, Bir ateist tarafından, Hristiyan Haçlı Seferi ve İslam cihadı konusunda ağır eleştiriye tutulması durumunda, neler yapacaklarını görmek istiyoruz. Öldürmek dahil, her türden tepkiyi göstereceklerdir.

Olması durumunda işlevi şu:

Dünya ülkelerinden kaçan ateistlerin iltica mekanı olarak AB'nin bazı ülkelerinden başka yer yok sığınak olarak Yeryüzü'nde.

Politik mücadele olarak, AB üzerinden. global bir savaş(ım)ı olacaktır bu partinin yani.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.