Nihat Hatipoğlu “Mehdi’yi bekleme hastalığı” her yere yayılmış diyor!

Nihat Hatipoğlu “Mehdi’yi bekleme hastalığı” her yere yayılmış diyor! DİN
0,0
07.10.2015 16:59:08
A+ A-

 

Hz. Mehdi'nin ahir zamanda olduğumuz bu dönemde geleceğini inkar eden sadece Nihat Hatipoğlu değil, birçok hoca menfaatlerine dokunduğu için Hz. Mehdi'nin geleceğini inkar ediyor ve zuhur alameti olarak gerçekleşen olayları inkar ediyor, ya da görmezden geliyorlar. Hep birlikte adeta "Hz. Mehdi gelmeyecek" diye mücadele ediyor ve bilmeden Deccaliyete yardımcı oluyorlar.

Bakın tüm dünyadan "Hz. Mehdi gelmeyecek" sesleri yankılanıyor. Türkiye'de de bir avuç hoca televizyonlarda halkı sürekli yanıltıyor. Kim bunlar: Abdülaziz Bayındır"bunlar uydurma şeyler, senin Mehdi'yle İsa'nın gelmesiyle ne alakan olur" diyor. İsmail Mutlu: "Mehdi geç kaldı, artık dünya İslam'a koşuyor, ya geçti, biz görmedik." diyor. Faruk Beşer: "Kuran'da daha sonra gelecek bir kurtarıcı düşüncesi yok." diyor. Osman Ünlü: "Hicri olarak 15. Asırdayız, en azından daha beş asır var. Sayılan 200 alametin hiçbirisi yok" diyor. Muhammet Nur Doğan: "Kıyamet alameti diye bir şey yok!" diyor. Ensar Nişancı: "Ben Mehdi'nin bir şahıs olarak ortaya çıkacağını düşünmüyorum. Bu tür şeylerden de rahatsız oluyorum." diyor. Cübbeli Ahmet Hoca: "Bu yüz senede Mehdi çıkmayacak, daha kaç yüz seneler var." diyor. Mehmet Okuyan: "asla ve katta gelmeyecek, böyle bir şey yok, madem biri gelecek Hz. Muhammed gelsin!" diyor.

Nihat Hatioplu da şöyle diyor: "Mehdi bekleme hastalığı en büyük hastalıklardan biridir! Sürekli Mehdi gelecek diye diye asırlardır oyalanıyorlar. Bırakın böyle şeyleri ya! Ortada ne Deccal var, ne Hz. İsa var, ne Yecüc Mecüc var, ne büyük alametler var. Mehdi niye olsun. Biz Mehdi filan beklemiyoruz. Böyle gereksiz şeylerle sizleri meşgul ediyorlar. Mehdi oturup beklemek son derece sakat bir anlayış."

Nihat Hatipoğlu'da dahil, bu kadar hoca gördüğünüz gibi toplanıp "Mehdi gelmeyecek" diye çırpınıyorlar ya, Allah hepsine cevap olarak Hz. Mehdi'yi çıkaracak ve bunların konumunu da insanlara gösterecek.

Nihat Hatipoğlu ve diğeleri "Deccal nerede" diye soruyor. Deccal'in yapacağı şey Allah'ı inkar ettirmek değil mi? Bütün okullarda "sen yaratılmadın, maymundan geldin" diye okutturmuyorlar mı çocuklara? "Benim atam çamurlu sularda bir mikroptu" diye öğretiyorlar. Allah'ı, dini, peygamberi, ahireti tam anlamıyla inkar ettiren bir Deccaliyet sistemi var şu anda, hem de tüm dünyada. "Biz tesadüfen olduk" diyorlar. İşte senin çoluğuna çocuğuna Allah'ı böyle inkar ettiriyorlar. Amerika'da, Rusya'da, Çin'de, Avrupa'da tam anlamıyla Deccal hakim olmuş durumda. Böyle çaplı, bu kadar kapsamlı, tüm dünyayı etkileyen bir sistem daha önce gelmedi, şu anda tüm dünyayı etkisi altına aldı. Bakın bütün İslam aleminin okullarında da durum aynı, bütün çocuklara Allah'ı inkar ettirip "tesadüfen olduk, mutasyonlar sonucu olduk" dedirtiyorlar. İşte gece gündüz Allah inkar ediliyor işte. Deccaliyet her yeri kaplamış durumda. Bu hocalar daha nasıl bir Deccal çıkmasını bekliyorlar, cahilce Deccal diye başı bulutlara değen birini bekliyorlar Deccal olarak!

Mehdi'nin gelişini Nihat Hatipoğlu bazı konuşmalarında da kıyametten önceye erteliyor. Halbuki Hz. Mehdi Müslümanları hidayete erdirmek için geliyor. Bunlar Müslüman olmadığı bir dönemde gelecek diyorlar. Müslümanlar mezheplere ayrılıp delalete düşecekler, birbirlerini kırıp geçirecekler, kan dökecekler, fitne her yeri saracak. Hz. Mehdi'de Müslümanları birleştirmek için başlarına lider olarak gelecek.  Hadislerde 70.000 sarıklının Hz. Mehdi'ye karşı olacağını bildiriliyor peygamberimiz. Sonuçta bunların görevi de hadisleri inkar etmek, her ne pahasına olursa olsun Mehdi'nin gelişini yalanlamak.

Hz. Mehdi'nin gelişini inkar eden bu hocalar dünyadaki Müslümanların durumunu görmüyorlar mı? İşte Irak, Suriye, Mısır, Afganistan... Her yer kan revan içinde. Cevat Akşit hoca çıkmış "Müslümanlar saygın yine, yiyoruz, içiyoruz, hadis okuyoruz" diyor. Ama kendisi camiden bir dışarı çıkıp baksın bakalım, dışarıda nasıl kan gövdeyi götürüyor!

Peygamberimiz "Müslümanlar Hz. Mehdi'yi arasınlar, karda sürünerek de olsa onun yanına gitsinler" diyor hadisinde. Olmayan Mehdi'yi mi arayacak Müslümanlar? Ve bu hocaların programlarını dinleyip bunlara inanan binlerce insan var. Nasıl vicdanları kabul ediyor bu kadar insanı yanıltmayı? Paraları alıp öyle televizyona çıkıyorlar. Eğer ödemede en ufak bir eksik olsun, hiçbir şekilde çıkıp anlatmıyorlar. Gereken ödeme kendilerine yapıldığında da televizyona çıkıp "Hz Mehdi gelmeyecek" diye bas bas bağırıyorlar. Kimse de bu hocalara çıkıp Hz. Mehdi'nin zuhur alametlerinin hepsinin nasıl gerçekleştiğini sormuyor.

Peygamberimiz hadisinde fıkıh alimlerinin Hz. Mehdi'yi şiddetle inkar edeceklerini şöyle bildiriyor:

Onun açık düşmanları Fukaha (fıkıh alimleri) olacak.Çünkü halk arasında bir imtiyazları kalmayacak. Hatta ahkam konusunda ilimleri de azalacak. Bu imamın gelişiyle, alimlerin hükümlerindeki anlaşmazlıkları giderecek... Şayet elinde kılıcı olmasaydı fakihler onun ölümüne fetva verirlerdi. Lakin Allah onun kılıç ve cömertliği ile dünyaya hakim kılacaktır. Ondan hem korkacak hem de ummayacaklar. Kalben ondan nefret edecekler. Fakat buna rağmen ister istemez hükmünü kabul edecekler. (Muhammed B. Resul El Hüseyin El Berzenci, Kıyamet Alametleri, s.186-187)

Sonuç olarak bütün bu din alimlerinin şiddetle Hz. Mehdi'yi inkar edeceklerini ve bunun da bir alamet olduğunu söylüyor peygamberimiz. Asıl Hz. Mehdi çıktığında bu hocaların şiddetle söyledikleri inkar sözlerini nasıl değiştireceklerini, nasıl kendilerini kurtarmaya çalışacaklarını da hep birlikte göreceğiz.

Yazıma ikinci bölümde devam edeceğim.

Hz. Mehdi'nin çıkış alametlerinin nasıl arka arkaya gerçekleştiğini bu linkten okuyabilirsiniz:

 http://www.musayusuf.com/altincag03.html

Nihat Hatipoğlu Hz. Mehdi, Mesih, Deccal gibi gereksiz şeylerle kendinizi meşgul etmeyin diye anlatıyor:

https://www.youtube.com/watch?v=_hj-eJGGt6k

Bu videoda Nihat Hatipoğlu Hz. Mehdi'nin ancak kıyametten önce geleceğini iddia ediyor:

https://www.youtube.com/watch?v=IldCjEbyXjM

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/listeYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.