Nur talebelerinin içinde gizlenenler insanlardan neleri saklıyorlar?

Nur talebelerinin içinde gizlenenler insanlardan neleri saklıyorlar? DİN
0,0
10.08.2013 16:32:34
A+ A-

 

Nur talebelerinin içinde gizlenen, kendisinin Nur talebesi olduğunu söyleyen ama aslında ne Bediüzzaman’la ne de Risale’lerle hiç alakası olmayan insanlar var. Ben bunlara Narcılar diyorum. Narcıların en büyük özellikleri Hz. Mehdi’nin geleceğini asla kabul etmemeleri, bu konu hakkında sürekli yan çizmeleri ve akıl almaz misaller getirmeleri. Bakın Nurcuların içindeki Narcılar insanlardan neleri saklıyorlar:

Birincisi Hz. Mehdi’nin bu yüzyılda geleceğini saklıyorlar,

İkincisi Hz. İsa’nın tekrar yeryüzüne geleceğini saklıyorlar,

Üçüncüsü kıyametin çok yakın olduğunu gizliyorlar.

Bu yüzden samimi Müslümanların bu konularda çok detaylı açıklama yapmaları gerekiyor. Narcılar Hz. Mehdi’nin çıkış zamanını, nerden çıkacağını (İstanbul’dan çıkacağını), Hz. Mehdi’nin şahıs olduğunu ve talebelerinin olduğunu, Mehdi’nin üç vazifeyi yapacağını, Bediüzzaman’dan sonra geleceğini, Hz. İsa’nın geleceğini, talebelerinin olacağını, Hıristiyan âlemini birleştirip hepsinin Müslüman olmasına vesile olacağını, bütün dünyayı gezeceğini özenle gizliyorlar. Narcılar zaten iman hakikatlerini anlatıyorlar ama asıl hayati önem taşıyan, Bediüzzaman’ın sayfalarca bahsettiği bu gerçekleri asla insanlara anlatmıyorlar. Bunlar bir kısım yaşlı Nur talebesi ağabeyleri de köşeye sıkıştırıp korkutuyorlar, aralarından atacaklarını söyleyerek gerçekleri konuşmalarını engelliyorlar.

Narcılar ve yobazlar özellikle Mehdiyeti örtmeye kalkıyorlar, dersanelerde bir kişi Hz. Mehdi’yi sorsa hemen dersane dışına atıyorlar. En çok ızdırap çektikleri konu Hz. Mehdi konusu. Bu yüzden bunları her gördüğümüz yerde Hz.Mehdi’den bahsetmeliyiz. Hz. Mehdi geldiğinde bütün sistemlerini bozacağı için, enaniyetlerine dokunacağı için, çıkarları için çatıştığı için, saltanatları bozulacağı için asla Mehdiyete yanaşmıyorlar. Hz. Mehdi geldiğinde bütün bu samimiyetsizleri ortaya çıkaracak, başa geçerek tüm Müslümanları tek bir birlik altında toplayacaktır. Ahir zamanda kim gerçekten samimi, kim gerçekten Bediüzzaman’ın talebesi, kim samimiyetsiz, kim çıkarcı ve bencil tam anlamıyla ortaya çıkacaktır.

Bediüzzaman Hz. Mehdi’nin zuhurunu nasıl anlatıyor, Video:

http://video.mynet.com/erkanarkut/Bediuzzaman-in-Hz-Mehdi-nin-zuhuru-ile-ilgili-aci/1451101

Kaynak: http://hzmehdiveittihadiislam.blogspot.com/

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.