''OL''mak...

''OL''mak... DİN
0,0
14.12.2013 14:19:44
A+ A-

"OL"  mak .

 

Sevgi , güven temelinde (İnşasında) öğrenilecek olan bir değerdir. İnsanın temel görevidir öğrenmek..

Yol' a çağıranları izlemekle kazanılır bu mucizevi büyük değer. Yol , Aşk'tır , çağıran Sevgili.  Yol'da göçebedir Aşık.  Aşk  ile yanarken arınır kalbi , tüm ruhi güzelliği ile pak kılar kararlı Aşık'ın ödülünü verecek olan  Sevgili , SEVGİ.

İnsan;  O'nun ( yaratan) varlığını keşfetmek için gelmemiş midir  dünyaya? ..Diri olana kavuşmak ve dönmek için değil midir Yol ?

Rahimlerde biçimlendirip; en mükemmel halde yaratıp , içine Ruh üfleyen  yine kendini arayıp bulmak için beşik kılmamış mıdır  Yeryüzünü ?

Güven demiştir bir kere Sevgili, SEVGİ..O'nun  merhameti gazabının önüne geçmiştir.(  A'raf ; 156)

Ne olursan ol gel demiştir gönderdiği davetiye ile Yaratan Allah. Bu sebeple  dini , milleti yoktur Aşık'ın..

Yol'da en çaresiz kaldığı zamanda gözler arar O'nu gökyüzünde ama O, kendi göğündedir  insanın çünkü şah damarından yakındır insana.

Güvenli  Ana karnında göbek kordonuyla beslenen minik bir bebek halinden doğar insan dünyaya.

Asli görevi ; tekrar Rahim  Olanda şekillenip, Nefsi öldürmek için beslenmektir göbek kordonu Diri Olan'a bağlı olarak galip gelebilmek için Nefse.

Hiçbir şey yoktan varedilemez, Var iken de yok edilemez.O'ndan varolmuştur her şey ve O'nu bulmak  içindir Yol..Çünkü  çağırmıştır O, ister isteyerek , ister istemeyerek  "Gel" demiştir.Var "OL" mak değil midir  Asıl olan?

SEVGİ 'dir bekleyen insanın kendi göğünde kucak açarak bekleyen. Çünkü her İnsan bir dünyadır. Ve her insanın kendi göğü vardır.Her insanın içinde gizlenmiş bir hazinedir  O, aranıp bulunması gereken, büyük bir farkındalık ve büyük bir aydınlanma.

Aşk ile arınıp nefsi (ego)  , nefes ile  O'nun varlığı ile öldüren ruhi olarak yaşıyorum sözünün hakkını  verendir..

Bencillik yoktur artık yürekte, Çünkü  O bencil değildir. Sen, ben değil teklik ve birlik hali ortaya çıkmıştır ki ; başlar Sema'da  bir yörüngede dans.Ney,  ağlamaz artık çünkü yoktan (La halinde) Var "OL" muştur  kün  "OL"  emri ile.

Çıkan ses , O'nun sesidir tüm görkemi ve ahengi ile,  Var "OL" uş  budur her daim Diri olanda.

Pınar  SABANCIETİKETLER: Haber, Haberler, Birlik, aşk, ruh, , Allah, Rahim, Bebek

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.