Peki biz aramızda kırk yıl saklanan Hz. Mehdi?yi biz nasıl tanıyacağız?

Peki biz aramızda kırk yıl saklanan Hz. Mehdi?yi biz nasıl tanıyacağız? DİN
0,0
30.01.2013 20:55:33
A+ A-

Hz. Mehdi Hicri 1400 (Miladi 1980) yılında çıkmasının ardından hemen tanınmayacak, tam olarak tanınması yaklaşık olarak 40 yılı bulacaktır. Allah Hz. Mehdi'yi insanlardan saklayacak ve koruyacak, bu mübarek insan kendisine son derece sadık 313 talebesiyle büyük bir mücadele vererek İslam'ı tüm dünyaya yayacaktır. Bediüzzaman'da yazdığı Risalelerde Hz. Mehdi çıktığında insanlar tarafından tanınmayacağını bildirmiştir. Ahir zaman son derece zorlu bir dönemdir, ateistlerin, materyalistlerin son derece saldırgan, çıkarlarıyla çatıştığı zaman son derece acımasız olacağı bir dönemdir. Bu yüzden Allah kıyametten önce göndereceği Hz. Mehdi'sini koruyacak, onu hain saldırılardan ve komplolardan tanınmaması sayesinde kurtaracak, fakat yine de Hz. Mehdi çok zorlu imtihanlarla da karşılaşacaktır. Peki Hz. Mehdi hadislerde bildirildiği gibi kırk yıl boyunca insanların arasında gizlenecekse, biz çıktığında onu nasıl tanıyacağız? Bu sorunun cevabı aslında basittir, peygamberimiz Hz. Mehdi'nin dış görünüşünü çok net bir şekilde hadislerle bildirmiştir. Önce bu linkten ilgili videoyu seyretmenizi rica ediyorum. 

mynet.com/erkanarkut/Hz-Mehdi-yi-nasil-taniyacagiz/1153492" href="http://video.mynet.com/erkanarkut/Hz-Mehdi-yi-nasil-taniyacagiz/1153492">http://video.mynet.com/erkanarkut/Hz-Mehdi-yi-nasil-taniyacagiz/1153492

Hz. Mehdi'nin fiziksel özelliklerinin anlatıldığı hadislerden örnekler vermek istiyorum: 

Yüzü çok güzel olacak: 

Humran bin A'yân der ki: İmam Muhammed Bâkır aleyhisselam'a: ... Senin sahibin Hz. Mehdi geniş karınlıdır, alnında iz vardır, YÜZÜ GÜZELLERİN EVLADIDIR. (YANİ YÜZÜ GÜZELDİR) (bir kişiye hitaben) Allah rahmet etsin."(Şeyh Muhammed b. İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani s. 253) 

Humrân bin A'yân der ki: İmam Muhammed Bâkır aleyhisselam'a şöyle arzettim: ... Mehdi'nin GÖZLERİ ÇEKİKTİR, ...(Şeyh Muhammed b.İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani s. 252)

O (Hz. Mehdi). heybetli bir şahıstır. " (İkdüd dürer)"Hz. Mehdi sanki Beni İsrail'den bir adamdır. (Tavrı onlara benzer, yani heybetli ve acar.)"(Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 23-30)

Hz. Rıza Rayyan b. Saltı'ın Sen Sahib-ul Emr misin? Sorusuna şöyle cevap verdi: Evet ben de Sahib-ul Emr (emir sahibi)im, Ama yeryüzünü adaletle dolduracak olan Sahib-ul Emr ben değilim. Va'dedilmiş Kaim (Hz. Mehdi) ileri yaşlarda, ama genç bir surette zuhur edecektir. O KADAR GÜÇLÜDÜR Kİ; YERYÜZÜNÜN EN BÜYÜK AĞACINA DA EL UZATSA ONU KÖKÜNDEN SÖKÜP ATAR, DAĞLAR ARASINDA FERYAD EDECEK OLURSA SERT KAYALAR UN UFAK OLUR. Musa'nın asası ve Süleyman'ın yüzüğü ondadır. ...Allah dilediği zamana kadar onu gözden uzak tutar. Daha sonra zuhur eder ve yeryüzünü önceden zulümle dolduğu gibi adaletle doldurur. (Bihar-ul Envar, c. 52, s. 32; İsbat-ul Hudat, c. 6, s. 19)

Ben bu yazımda Hz. Mehdi'nin dış görünüşüne dair sadece birkaç hadisten bahsettim, ama peygamberimiz Hz. Mehdi'nin dış görünüşü hakkında yüzlerce hadis söylemiştir. Bunları da zamanla sizlerle paylaşacağım.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.