Peki Hz. Mehdi ve Hz. İsa?dan sonra ne olacak, kıyamet mi kopacak?

Peki Hz. Mehdi ve Hz. İsa?dan sonra ne olacak, kıyamet mi kopacak? DİN
2,5
01.03.2013 14:11:01
A+ A-

Peygamberimizin hadislerine göre ahir zamandayız ve çok kısa bir süre sonra Hz. Mehdi’yi de Hz. İsa’yı da göreceğiz. Bu iki mübarek insan, bozulmuş, yozlaşmış, ahlaken darmadağın olmuş dünyayı adeta cennete çevirecek. İmansız kalpler imanla, Allah aşkıyla, Allah sevgisiyle dolacak. Öyle büyük bir bolluk, öyle büyük bir mutluluk olacak ki, insanlar hiç görülmedik çok büyük bir nimete kavuşacaklar. Hz. Mehdi malı hesapsız dağıtacak. İnsanlar o kadar zengin olacak ki, artık mal almak istemeyecekler. İşte insanları böyle muhteşem güzellikte bir altınçağ dönemi bekliyor.

Hz. Mehdi ve Hz. İsa’nın döneminde dünyada herkes bir olan Allah’a iman edecek ve bu yüzden de Allah dünyaya görülmemiş bir bolluk ve bereket yağdıracak. Hz. Mehdi’nin mücadele dönemi 40 yıl gibi uzun bir dönem olacak, hâkimiyeti ise yedi yıl gibi kısa bir dönem sürecek. Hz. Mehdi ve Hz. İsa vefat ettiklerinde ise insanlar büyük bir boşluğa düşecekler ve tekrar çok şiddetli şekilde azgınlaşacaklar. 

Yollarda başıboş hayvanlar gibi dolaşacaklar. Hal böyle devam edecek, ta ki hiçbir çocuk nikah mahsulü olmayacak. Sonra Allah kadınları otuz sene kısır kılacak, hepsi zina mahsulü insanlar olacak ve böylece insanların en kötüleri olduklarından kıyamet üzerlerine kopacak. Hakim Ebu Hüreyre (r.a.)’dan nakil etmiştir: “Allah Yemen tarafından bir rüzgar gönderecek, kalbinde zerre kadar imanı olan herkesi alıp götürecek...” (Kıyamet Alametleri, Sf. 282) 

Bu dönemde insanların ahlakında çok şiddetli bozulma olacak, insanlar haram helal tanımaz hale gelecekler. Ahlaksızlık o kadar artacak ki sokaklarda fuhuş yapacaklar, sınır tanımaz bir hale gelecekler. Kuran’ı tamamen yok edecekler, Kâbe’yi yıkacaklar, bütün camileri yıkacaklar. Neredeyse iman eden kimse kalmayacak. Namaz, oruç, zekat, Haç ibadetleri kalkacak. Fakat Hz. Mehdi ve Hz. İsa'nın vefatından sonra, küfrün azgınlaştığı dönemde gizli bir Müslüman yapılanması olacak. Bu imanlı insanlar gizlenerek kendilerini muhafaza edecekler. Mehdiyete bağlı, Hz. İsa'yı seven gizli bir cemaat olacak. Tabii bunun daha çok zamanı var. Kıyametten önceki dönemde iman eden bu topluluk kendilerini korumak için değişik, alışık olmadığımız yöntemler kullanacaklar. Tebliğ yapmayacaklar. Birbirlerini bulmaları da ayrı bir yöntemle olacak. Küfür çok azgınlaştığı için aldıkları sevap da çok yüksek olacaktır. Toplu ibadet edemeyecekler. Sayıları çok az olacak. Azala azala son 1545 gibi, bu iman eden insanlardan birkaç tane kalacak. Allah onların da canını alınca kıyamet inkar edenlerin üzerine 2120 yılında kopacak. 

Güzel bir rüzgarın gelmesi de kıyamet alametlerindendir. Bu rüzgar Müminlerin ruhunu hafifçe kabz edecektir. Müslim ve diğerlerinin Hz. Aişe (r.a.)’dan nakil ettikleri hadiste şöyle geçer. “Lat-Uzza’ya yeniden Allah’tan başka ilah edinilerek tapılmadıkça kıyamet kopmaz...” Bu uzunca olan hadisde: “Allah güzel bir rüzgar gönderecek, kalbinde zerre miktar iman olan her Müminin ruhunu kabz edecek, kendilerinde hayır olmayan kişiler kalacak, babalarının batıl dinlerine dönecekler.” (Kıyamet Alametleri, sf. 280) 

Üseyd oğlu Huzeyfe (r.a.)’dan nakil edilen hadis de buna şehadet etmektedir. İsa (a.s.) öldükten sonra Şam canibinden soğuk bir rüzgar gönderecek, yeryüzünde, zerre kadar kalbinde iman olan Müslümanları kabz edecektir, ancak insanların kötüleri, kuş hafifliğinde ve yırtıcı hayvanların ahlakında, marufu bilmez, münkerin ne olduğunu anlamaz bir halde kalacaklar. (Kıyamet Alametleri, sf. 280) 

Kaynak:  http://birgo.mynet.com/hz-mehdi-bu-yuzyilda-gelecek/

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.