Peygamberimiz Hz. Mehdi’yi gördü mü?

Peygamberimiz Hz. Mehdi’yi gördü mü? DİN
0,0
29.09.2015 21:40:51
A+ A-

 

Öncelikle her gün tüm dünyada gördüğümüz zulmün aslında çok özel yaratıldığını söylemek istiyorum. Bir gün kalkıyoruz, sahile vuran küçücük bir bedenle karşılaşıyoruz, ertesi gün bombalarla katledilen Müslüman görüntüleri görüyoruz. Allah insanlara bu kadar acımasızlığı Mehdiyet'in kıymeti bilinsin diye gösteriyor. Çünkü bu acılar yaşanmadan, Hz. Mehdi'ye ihtiyaç olmadan Hz. Mehdi zuhur etmiyor. Bu acılar önümüzdeki yıllarda daha da şiddetlenerek devam edecek. Ta ki insanlar Hz. Mehdi'yi arayıncaya ve onun zuhuru için Allah'a yalvararak dua edene kadar...

Peygamberimizin Hz. Mehdi'yi görüp görmediği konusuna gelirsek, peygamberimizin Hz. Mehdi'yi gördüğünü onu yüzlerce hadisle çok detaylı bir şekilde tarif etmesinden anlıyoruz. Peygamberimiz bir hadisinde de Hz. Mehdi'yi Miraç'da gördüğünü şöyle bildiriyor:

Abdullah bin Ömer bin Hattab'den, Resulullah (sav) şöyle buyurdu: Miraç gecesi Allah azze ve celle bana şöyle vahyetti: "Ey Muhammed! Onları görmek ister misin?" "İsterim ya Rabbim!" dedim.

Şöyle buyurdu: "Öyleyse biraz ilerle." Biraz ilerleyince Ali bin Ebu Talib'i gördüm. Sonra Hasan, Hüseyn, Ali bin Hüseyn, Muhammed bin Ali, Cafer bin Muhammed, Musa bin Cafer, Ali bin Musa, Muhammed bin Ali, Ali bin Muhammed, Hasan bin Ali ve hüccet-i kaim'i (Hz. Mehdi'yi) gördüm. Mehdi onların içinde parlayan yıldız gibiydi.

Dedim ki: "Ey Rabbim! Kimdir bunlar?"

Şöyle buyurdu: "Onlar imamlardır. Bu da Kaim (Mehdi)'dir.Helalimi helal edecek, haramımı ise haram edecektir. Düşmanlarımdan da intikam alacaktır. Ey muhammed, onu sev, çünkü ben onu seviyorum, onu seveni de seviyorum." (Şeyh Muhammed b.İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani s.97)

Peygamberimizin Hz. Mehdi'nin yanında toplanan, birbirine çok benzeyen, herkes tarafından kardeş zannedilen, sadık 313 talebesini de gördüğünü şu hadisten anlıyoruz:

 "Onları görüyor gibiyim; AYNI RENK, AYNI BOY, YÜZLERİ AYNI VE ELBİSELERİ DE AYNI. olarak Hazret-i Mehdi'ye biat ederler." (İbn Tavus, el-Melahimu ve'l-Fiten, s.122)

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: mynet.com/erkanarkut/videolari/liste" href="http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste" style="color: rgb(0, 0, 255) !important;" target="_blank">http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/listeYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.