Senin Dinin

Senin Dinin DİN
0,0
30.06.2014 17:59:39
A+ A-

İstanbul'da yeni denilebilecek ve dindar kaymak tabakanın yaşadığı bir yer var. Başakşehir.. Son yılların en büyük yatırımı yapılmış buraya; süper lüks daireler, metrolar, otobüs hatları, yaşam alanları, parklar, bahçeler, spor tesisleri ve son hamle stadyum. Son derece elit kafelerden, restoranlardan ve hatta oto yıkamacılardan bahsetmiyorum bile.

Başakşehir'de yaşayanlarda hali hazırda zengin, alım gücü yüksek, ferah, refah ve ak bir toplum. Her yer ibadethane, hem de gayet güzel özene bözene yapılmış güzel yerler ve aynı zamanda sosyal yaşam alanları. Yani orada herkesin keyfi yerinde.. Ama;

Türkiye'nin dindar kesimin %90'ının bir silüeti ve, ne yazık ki senin dinin ; parayla peşkeş çekenlerin, yalakaların dini, senin dinin; bana dokunmayan yılan ( varlığıma özellikle ) bin yaşasın dini, senin dinin tok yatıp açın halinden anlamayanların ve görüntü olsun diye ''fakir'' dediğin insanların 1-2 gün karnını doyurma dini, senin dinin; ibadet olsun diye gün boyu aç kalıp akşam ne yiyeceğinin hayalini kuran, empatiden bihaber yaşayanların dini, senin dinin; banknot dini, senin dinin; gösteri dini, senin dinin; fakirin daha fakir zenginin daha zengin olduğu sınıf dini ve en kötüsü de senin dinin 6-7 yaşındaki çocuklara eşarp giydiren bir uçkur dini. 

 

Haberin olsun diye söylüyorum İslam diye bir din var ve bunların hepsi büyük günah ! 

 

Valla bak, uyarmadı deme.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.