Serap Akıncıoğlu ile Nur’a yöneliş – 2

Serap Akıncıoğlu ile Nur’a yöneliş – 2 DİN
0,0
21.08.2013 14:44:45
A+ A-

 

Hatırlarsanız sizlerle Serap Akıncıoğlu'nun hazırlayıp sunduğu "Nur'a Yöneliş" isimli güzel programın ilk bölümünü paylaşmıştım. İlk programın konusu "Üstad Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatı ve fikirleri"ydi. İkinci programın konusu ise " Bediüzzaman'ın Komünizm Tehlikesi hakkındaki uyarıları" Programı bu linkten seyredebilirsiniz:

http://bit.ly/14WgXBq

Bediüzzaman Komünizm tehlikesine karşı insanları nasıl uyarmıştı hatırlayalım. Bilindiği gibi komünizm gücünü Allah'a inanmayan Darwinist-Marksist ideolojiden alır. Komünizm ideolojisi fikren yok edilmedikçe bu tehlikenin yok olması da mümkün değildir. Bu nedenle Bediüzzaman Hazretleri komünizme karşı ilmi mücadele vermenin önemine dikkat çekmiş, komünizmin iman düşmanlığına karşı kendisinin de fikri mücadele vereceğini söylemiştir:

"Bir tek gayem vardır: O da, mezara yaklaştığım bu zamanda, İSLAM MEMLEKETİ OLAN BU VATANDA BOLŞEVİK BAYKUŞLARININ SESLERİNİ İŞİTİYORUZ. Bu ses, alem-i İslam'ın iman esaslarını zedeliyor. Halkı, bilhassa gençleri imansız yaparak kendisine bağlıyor.

Ben bütün mevcudiyetimle bunlarla mücadele ederek gençleri ve Müslümanları imana davet ediyorum. Bu imansız kitleye karşı mücadele ediyorum. Bu mücahedemle inşaAllah Allah huzuruna girmek istiyorum. Bütün faaliyetim budur. Beni bu gayemden alıkoyanlar da, korkarım ki Bolşevikler olsun. Bu iman düşmanlarına karşı mücahede açan dindar kuvvetlerle el ele vermek, benim için mukaddes bir gayedir. Beni serbest bırakınız, el birliğiyle, KOMÜNİSTLİKLE ZEHİRLENEN GENÇLERİN ISLAHINA VE MEMLEKETİN İMANINA, Allah'ın birliğine hizmet edeyim." (Şualar, Sayfa No:617, 618)

Bediüzzaman Hazretleri kendisinden sonraki dönemde komünist hareketin Darwinist, materyalist felsefe vasıtasıyla sürekli tekrarlanarak gelişeceği ve yayılacağını bu felsefenin (Allah'ı tenzih ederiz) Rabbimiz'i ve Yaratılışı inkar eden boyutlara ulaşacağını bildirmiştir:

"TABİİYYUN, MADDİYYUN (materyalizm, Darwinizm'den) felsefesinden tevellüd eden (doğan) bir cereyan-ı Nemrudane gittikçe AHİR ZAMANDA, "FELSEFE-İ MADDİYE VASITASIYLA İNTİŞAR EDEREK KUVVET BULUP, ULUHİYETİ (Allah'ın varlığını) İNKAR EDECEK bir dereceye gelir." (Mektubat s. 57)

Kaynak: twitter.com/SerapAkincioglu" href="https://twitter.com/SerapAkincioglu" style="color: rgb(0, 0, 255) !important;" target="_blank">twitter.com/SerapAkinciogluYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.