Serap Akıncıoğlu ile Nur’a Yöneliş – Video

Serap Akıncıoğlu ile Nur’a Yöneliş – Video DİN
0,0
06.02.2014 16:35:42
A+ A-

 

Bugün Serap Akıncıoğlu'nun "Nur'a Yöneliş" programında yaptığı hikmetli sohbetlerden birisini sizlerle paylaşmak istiyorum. Sohbeti bu linkten seyredebilirsiniz:

http://bit.ly/1bxfulH

Programın konusu "Kutuplaşmanın Zararları". Serap Akıncıoğlu yaşadığımız bu Mehdiyet çağında yaşanan kutuplaşmanın ne kadar zararlı olduğunu anlatıyor. Aynı davaya hizmet eden, aynı dine inanan, aynı memlekette yaşayan insanların kutuplaşması ancak kendilerine zarar verir. Serap Akıncıoğlu programda aynı zamanda mezhepler arasındaki kutuplaşmaya da değiniyor.

Allah Kuran'da müminlere kutuplaşmalarını değil birlik olmalarını, kardeş olmalarını şöyle öğütlüyor:

Allah'ın ipine hepiniz sımsıkı sarılın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah'ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O'nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini böyle açıklar. (Ali İmran Suresi, 103)

Mü'minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını bulup-düzeltin ve Allah'tan korkup-sakının; umulur ki esirgenirsiniz. (Hucurat Suresi, 10)

Kaynaktwitter.com/SerapAkincioglu" href="https://twitter.com/SerapAkincioglu" target="_blank">https://twitter.com/SerapAkincioglu

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: mynet.com/erkanarkut/videolari/liste" href="http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste" target="_blank">http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.