Şeyh Nazım Kıbrisi?den Cübbeli Ahmet Hoca?ya cevap, Seyredin

Şeyh Nazım Kıbrisi?den Cübbeli Ahmet Hoca?ya cevap, Seyredin DİN
0,0
02.02.2013 16:03:59
A+ A-

Zaman zaman Cübbeli Ahmet Hoca'nın Hz. Mehdi'yi sohbetlerinde nasıl detaylı anlattığını sizlerle paylaşıyorum, çünkü çok güzel, tam hadislerle bağlantılı olacak şekilde Hz. Mehdi'yi tarif ediyor. Fakat şu bir gerçek ki Cübbeli Ahmet Hoca Hz. Mehdi'den yıllar önce çok detaylı bahsediyordu. Günümüzde ise ne olduysa oldu, Cübbeli önce Hz. Mehdi 570 yıl sonra gelecek dedi, daha sonrada "15.asrın Müceddidi Mahmut Efendi Hazretleri'dir" diye bir iddia ortaya attı. Şimdi bu tabii ki çok büyük bir iddia. Cübbeli birkaç yüz kişiden imza almakla bunu kabul ettireceğini düşünüyor. Bakın Şeyh Nazım Kıbrisi Cübbeli Ahmet Hoca'nın iddialarına nasıl cevap veriyor: 

mynet.com/erkanarkut/Seyh-Nazim-Kibrisi-Cubbeli-Ahmet-Hoca-ya-cevap-ver/1180511" href="http://video.mynet.com/erkanarkut/Seyh-Nazim-Kibrisi-Cubbeli-Ahmet-Hoca-ya-cevap-ver/1180511">http:mynet.com/erkanarkut/Seyh-Nazim-Kibrisi-Cubbeli-Ahmet-Hoca-ya-cevap-ver/1180511

Videoda Şeyh Nazım Kıbrisi'nin açıkladığı gibi Mahmut Efendi hazretlerini asrın Müceddidi gibi göstermeye çalışıyorlar. Oysa kendisi çok hasta ve yaşlı, tekerlekli iskemlede zar sor hayatını sürdüren bir insandır. 15. Asrın Müceddidi tüm İslam âlemini içine düştükleri bu zulümden çekip çıkaracak çok güçlü bir şahsiyet olacaktır. Bu kişi tüm dünyaya kıyametten önce olduğumuz bu dönemde İslam'ı hâkim edecektir. Ayrıca 15. Asrın Müceddidi'nin tüm İslam âlemi kabul edecektir. Oysa Mahmut Efendi Hazretleri tüm dünya tarafından Müceddid olarak görülmemektedir. Hadislerde tüm İslam âleminin Hz. Mehdi'ye biat edeceği bildirilir. Dolayısıyla Cübbeli Ahmet Hoca'nın Mahmut Efendi Hazretleri'ni Müceddid gibi gösterme telaşının altında başka sebepler vardır. Bakın asrın Müceddidi olan Hz. Mehdi'nin gücü hadislerde nasıl tarif ediliyor: 

Ebu'l Carud der ki:İmam Muhammed Bakır aleyhisselam'a: "... İMAM (HZ. MEHDİ (A.S.)) NE İLE TANINIR?" diye arzedince şöyle buyurdu:


"HİDAYET VE HEYBETİ İLE VE ALİ MUHAMMED'İN, ONUN (HZ. MEHDİ (A.S.)'NİN) FAZİLETLERİNİ İKRARI İLE." (Şeyh Muhammed b. İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani, s. 284) 

Hz. Rıza (a.s) Rayyan b. Saltı'ın Sen Sahib-ul Emr misin? Sorusuna şöyle cevap verdi: Evet ben de Sahib-ul Emr (emir sahibi)im, Ama yeryüzünü adaletle dolduracak olan Sahib-ul Emr ben değilim. Va'dedilmiş Kaim (Hz. Mehdi) ileri yaşlarda, ama genç bir surette zuhur edecektir. O KADAR GÜÇLÜDÜR Kİ; YERYÜZÜNÜN EN BÜYÜK AĞACINA DA EL UZATSA ONU KÖKÜNDEN SÖKÜP ATAR, DAĞLAR ARASINDA FERYAD EDECEK OLURSA SERT KAYALAR UN UFAK OLUR. Musa'nın asası ve Süleyman'ın yüzüğü ondadır. ...Allah dilediği zamana kadar onu gözden uzak tutar. Daha sonra zuhur eder ve yeryüzünü önceden zulümle dolduğu gibi adaletle doldurur. (Bihar-ul Envar, c. 52, s. 32; İsbat-ul Hudat, c. 6, s. 19)YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.