SİSTEM

SİSTEM DİN
0,0
16.07.2014 14:08:38
A+ A-

        Sistemin çarkları dönüyor zaman almış eline yürütüyor, bu bazılarına sevinç bazılarına keder üflüyor, Eğer insan kendisini yenilem geleceğe hazırlamış ise zaman onu yıpratmıyor gençleştiriyor, fakat kendini geliştirmemiş kalıbına çekilmiş ise işte o zaman, zaman ile uğraşmak zorunda kalır çevresinin yıkılışını seyretmek konumundan kendini kurtaramaz.

        Anlayıp anlatmak sistemimizi kurup eksiklerimizi gidermek, geleceğe istikrarlı adımlarla yürümek, inkişaf için kaçınılmaz bir mutluluktur, çünkü dinimizde her çağı ve her zamanı besleyecek doneler mevcut asıl iş onu özümseyip hayatımıza mal ederek çevremize o mutluluk lezzetinden tattırmak olacaktır.

        Tüm problemleri dur bir dairede ve çerçevede ele alarak büyük gelişmelerin önünü tıkıyoruz aslında her problem bize bir gelişmenin ve var olmanın kapılarını aralıyordur, sıkıntıları da gözünü aç bak nevinden lütuflar saymamız gerekiyor.

        Yaptığımız yapacağımız tüm işlere niyetimizin enginliğini katarak İlahi lütufları aralamaya çalışmalıyız.

DENGE

        İnsan ihtiyaç ve kazanımlarını dengeli bir şekilde ayarlamak zorundadır aksi durumlarda plansız hareket ettiğinden dolayı bazı güçlüklerle karşılaşır, hem dost hem düşmanları karşısında aciz duruma düşer, insan maddi yönüyle birlikte manevi yönü de ihmal edilmemeli, maddi yönden dengeli yaşayan insanlar manevi yönlerini de sağlıklı bir şekilde ve istikamet üzere sürdürebilirler.

        Aslında maddi bolluk ve yokluk her zaman için manevi imtihanlarla doludur. Maddede başarı yakalayan insan maddi olarak ta sorumluluğu artmaktadır.

EN MÜHİM İŞ

Allah (Celle Celaluhu) hiç kimseyi sermayesiz bırakmamış, herkesi mutlaka bir hususiyeti ile donatmıştır.

        Önemli olan en mühim iş ne ise herkesin kendi istidat ve sermayesine göre onu yapmanın peşinde olmasıdır.

 ETİKETLER: Haber, Haberler, zaman, , , Allah, ihmal

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.