TANRI NEREDE? NE YAPMAK İSTİYOR?

TANRI NEREDE? NE YAPMAK İSTİYOR? DİN
0,0
02.12.2012 21:29:31
A+ A-

TANRI NEREDE? NE YAPMAK İSTİYOR?

Kendi yarattıklarına sözü mü geçmiyor?

Yoksa O'da mı hakimiyetini yitirdi?

Paranın gücü onu'da mı ele geçirdi?

Tanrı aslında Zulümden hoşlanıyor, Canlıları zulüm etmek için yarattı ve özellikle de insanların bu hallerinden zevk alıyor diye düşünmek istemiyorum.

Yada.... Yoksa Şeytan tanrıyı yendi de onun yarattığı insanlıktan intikam mı alıyor?

Ben tüm bunları gördükçe: Böyle düşünüp, bir yaratıcı varsa neden insanları yarattı diye sorgulamadan edemiyorum..

Öyle ya:

Dini öğretilerde hep " iyi, temiz masum olmak" öğretilir. Bu insanlar, çocuklar masum değil mi? Bu insanların masumiyetlerinden başka neleri var? Sadece bu insanların parası yok, onlar zengin olacak kadar kurnaz, zalim değilller. Onlar kimseyi sömürmüyorlar. :(

O zaman nedir yaman çelişki..?

Masum ve temiz oldukları için mi tanrı katında suçlu yoksa bu insanlar? Din denen şeyi bu insanlar yada bizler mi yanlış yorumluyoruz yoksa..? /N.O.YORUMLAR

insanın yaptıkları nedeniyle suçlu Tanrı mıdır? -

ikinci sorunuz üzerinde düşünün lütfen insanoğlu kendi yanlışını, kötülüğünü hep başkasında arar durur aynaya bakar gördükleri hoşuna gitmez aynayı kırar ya da değiştirir kendisini değil sonra da en kolay suçluyu bulur: Tanrı! tıpkı şımarık çocuklar gibi yaramazlık yapar annesi örter, haylazlık yapar annesi örter. Tanrıyı da annesi gibi zannettiğinden yaptığı tüm yanlışların örtülmesini düzeltilmesini O'ndan bekler; bu olmayınca isyan! yeryüzünü mahveder Tanrı düzeltsin. savaşlar çıkarır binlerce hemcinsini gözünü kırpmadan yok eder ardından Tanrı düzeltsin. gezegendeki en kötü yöneticidir insan ama bunu kabul ettirene aşkolsun, beceriksizliğinin de sorumlusu bellidir: Tanrı. bu adil ve dürüst bir yaklaşım mıdır?

0 1
Güzel Bir Soru -

Öyle ya.Maden tanrının gücü her şeye yeter.Neden bunca zulüme müdahale etmiyor.Neden hep iyilik üretmiyor.Neden döer kitap göndermiş.Neden insanlar bu yüzden hiristiyan,müsalüman,yahudi v.b kamplara ayırarak bir birine bırakıyor.Hiç sıkılmıyormu.Bu neresi barış,neresi eşitlik.Zenginler ile fakirler arasındaki uçurum niye .Allah her şeye kudretse bunu önleyemiyormu.Sorular çoğaltılabilir. Benim bu sorulardan çıkardığım sonuç;allahın insanları değil,insanların allahı yaratmış olduğudur.Allahın dinleri diye insanlara yuturulan şeylerin aslında insanlar tarafından yaratılımış olduğudur.Ama ne olur bana kafir zındık demeyin.

0 2
YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.