Tanrının Damlacıkları

DİN
0,0
04.07.2013 00:43:58
A+ A-

  Yaradılışımız o denli güzel, o denli kusursuz ki. Her bir parçamızın Tanrı'nın eseri olduğu o kadar aşikâr ki.

 

 Bu kadar özelliğin, güzelliğin, var olduğunun kanıtı yaratıcının varlığıdır şüphesiz. Yaradan bize göz vermiş; gör, yönel, gerçekleri fark et diye. Kulak vermiş, evrendeki varlığının tınılarını duyalım diye. El vermiş dokun; yarattıklarımı, esasında beni sev diye. Ağız vermiş mükemmel tatları tat diye ve ağzın içine dil; dilin önüne de dişleri koymuş konuşmayı öğrendiğinde dişlerin dilini muhafaza etsin, kelimeleri tutsun diye. Zihni vermiş, yarattığı canlılar içinde en üstünü adem oğlu olsun, düşünebilsin, mantıkla hareket edebilsin diye. En kuvvetli, en üstün robottan, makinelerden daha gizemli, daha efsunlu, daha sistematik bir yapı vermiş; milyarlarca insanın hiç birine de aynı parmak izini, aynı ses tonunu, aynı bakışı sunmamış. Bunlara ilaveten enfes yiyecekler, içecekler de eklemiş evrene. Ve tüm bunların yanında kalp denen içsel, hissel bir sevebilme yetisi koymuş. Dünyayı daha bir farklı görelim, daha farklı tatlar alalım, daha çok gülümseyelim, yaratıcıyı daha çok sevelim ve varlığına aşk ile en temelden bağlanalım diye.

 

  Şimdi bu kadar ayrıcalığa, mükemmelliğe sahipken; bu kadar özelliğe şükretmek ve Tanrı'ya, esas olana, iyiliğe, insanlığa yönelmek var iken neden kötü düşünceler ve kötü hareketlerle kötüleşelim ki?

 

Bulutlar çöktü, yağmur yağacak galiba. Yağ, yağ yağmur! Yağ ki; yaratıcının bir damlası dokunsun bize. Yağ ki, sırılsıklam olalım sevgilinin aşkından. Yağmur, yağ! Yağ da kollarımızı açıp, sıkı sıkı sarılalım Tanrı'ya. Yağmur, yağ!..

 ETİKETLER: Haber, Haberler, Yağmur, aşk, Kalp, , Beni

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.