Tolgahan Sayışman: Namaz kılıyorum

Tolgahan Sayışman: Namaz kılıyorum DİN
0,0
17.10.2013 16:26:27
A+ A-

 

Geçtiğimiz günlerde Kenan Erçetingöz'ün hazırlayıp sunduğu Yüz Yüze programına katılan Sayışman samimi açıklamalarda bulunmuş, ailesiyle beraber Umre'ye gittiğini söylemiş. Genç oyuncu "Elimden geldiğince dini inancımı yerine getirmeye çalışıyorum" demiş.

Maneviyat ve inancın kendisi için çok önemli olduğunu söyleyen Sayışman, Erçetingöz'ün sorusu üzerine namaz kıldığını da belirtmiş. Yakışıklı oyuncu "Bu konularda fazla konuşmayı sevmiyorum" diyerek sözlerini noktalamış.

Öncelikle bu açıklamasından dolayı “helal olsun Tolgahan Sayışman’a” diyorum. Günümüz gençlerinin dine, Allah sevgisine, ibadetlere yönelmesi çok güzel. Onlarda gerçek mutluluğun ve huzurun imanla olduğunun farkındalar. Ayrıca son derece modern, kültürlü, eğitimli insanların da dindar olduğunun görülmesi tüm toplum için çok önemli. Çünkü Türkiye’de yobaz zihniyet büyük ölçüde kırıldı ve yerine Kuran’daki sevgi, merhamet, güzel ahlak anlayışı geldi. Dinimizin yobazların anlattığı dinden çok farklı olduğunu Kuran’daki sevgi, anlayış ve özgürlük üzerine kurulduğunu artık herkes biliyor.

Türkiye’de artık birçok insan dine yöneliyor. Eskiden evrim teorisine inanmayanlar parmakla gösterilirken şimdi evrim teorisine inananlar toplumda şaşkınlıkla karşılanıyorlar. Türkiye’de halkın %90’ından fazlası evrim teorisine inanmıyor, tüm kâinatı, canlıları, hayvanları, bitkileri yüce Rabbimizin yarattığını biliyor ve sevgiyle O’na yöneliyorlar. Tolgahan Sayışman dindar olduğunu açıklayan sanatçılarımızdan yalnızca biri, ama bunu açıklamayan daha çok sanatçı var.

Bu yüzyıl insanların kalplerinin imana açıldığı bir yüzyıl olacak. İnsanlar Hz. Mehdi vesilesiyle iman bulacak, onun sohbetlerini dinleyerek kalpleri tamamen Kuran’a dönecek. Bu yüzyılda insanlar imanın bereketini ve bolluğunu en yüksek seviyede yaşayacaklar ve sevgi ile onun çevresinde toplanacaklar.

Mehdi zamanında Asr-ı Saadette olduğu gibi KÜLLENMİŞ DUYGULAR BİR BİR TOMURCUKLANACAK, ÇİÇEK AÇACAKLARDIR. 1

 (HZ. MEHDİ) ALLAH'IN İZNİYLE TAŞ GİBİ KALPLERİ YUMUŞATABİLECEK, KÖMÜR GİBİ RUHLARI ELMASLAŞTIRABİLECEK, ölü ruhları imanın nuruyla diriltebilecek... 

KAP SU İLE DOLDUĞU GİBİ YERYÜZÜ BARIŞLA DOLACAKTIR. HİÇBİR KİMSE ARASINDA BİR DÜŞMANLIK KALMAYACAKTIR.Ve bütün düşmanlıklar, boğuşmalar, hasetleşmeler muhakkak kaybolup gidecektir.

ONUN (HZ. MEHDİ'NİN) ZAMANINDA KURTLA KOYUN BİRARADA OYNAYACAK, YILANLAR ÇOCUKLARA BİR ZARAR VERMEYECEKTİR... 

Yazımı bitirirken son olarak şunu söylemek istiyorum. Ben Tolgahan Sayışman’ı tanımazdım, birkaç kere dizilerde gördüm o kadar. Ama yaptığı bu açıklama ile kendisine olan saygım ve sevgim çok fazla arttı. Allah yolunu açık etsin, imanını arttırsın. Ne mutlu ona ki, genç yaşında kalbi Allah sevgisiyle dolmuş, ne mutlu ona ki Allah kalbini İslam’a ve Kuran’a açmış. Bu dünyada insana verilen en büyük nimet iman ve takvadır, gerisi tam anlamıyla boştur. İnsanların bazıları bu gerçeği dünyada fark eder, bazıları ise tam anlamıyla dünyaya dalıp şuursuzca ömrünü tüketir. Fakat emin olunki bu gerçeği göremeyen herkes dünyanın ne kadar boş olduğunu, yalnızca bir imtihan yeri olduğunu ahirette kesin olarak anlayacaktır.

Erkan Arkut

http://kuranvemehdiyet.blogspot.com/

Kaynak:

1.      (el-Havi l'il-Fetava, s. 67, 68; Rahbavi, Kıyamet Alametleri, s. 162, 163)

2.      (El-Kavlü'l-Muhtasır, s. 24; Şaban Döğen Mehdi ve Deccal, s. 194-195)

3.      (Sahih-i Müslim, 1/136)

4.      (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 43)

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.