TRT’de eKuran’la bize bildirilen din anlatılsın

TRT’de eKuran’la bize bildirilen din anlatılsın DİN
0,0
25.07.2015 17:46:43
A+ A-

TRT’ de sürekli evrim propagandası yapılıyor. Halka nasıl maymundan geldiklerini, yaratılışın değil, evrimin geçerli olduğunu, Darwin’in safsatalarını anlatıyorlar. Tam 400 milyon fosil evrimi yalanlıyor, acaba TRT yetkililerin bu gerçekten haberleri var mı? Yoksa çağın, bilimin gerisinde mi kaldılar? Hala ısrarla bu köhne teoriyi savunuyorlar. Milyonlarca fosil “biz evrim geçirmedik, yaratıldık” diyor. Tek bir ara geçiş fosili yok, birbirine dönüşen hayvan fosilleri yok. Bir canlı milyonlarca yıl önce nasılsa şimdi de aynı! En ufak bir değişiklik yok!

Kuran’a göre de evrimle yaratılış asla söz konusu değildir. Canlılar tek bir anda Allah tarafından yaratılmışlardır. Aşama aşama, tesadüflerle, evrimle meydana gelmemişlerdir.  

Halkı gerek bilimsel gerekse dini konularda en doğru kaynaklarla bilgilendirmekle yükümlü kamu kuruluşu TRT, hiçbir bilimsel delili olmayan evrimi yayınlarken, Kuran’da olmayan hükümlerle kadınlar hakkında İslam dışı fetvaları da yayınlayarak insanları şaşırtıyor.

Ayrıca son zamanlarda TRT ekranlarında şahit olduğumuz konulardan biride Kuran dışı kaynaklarla fetvaların verilmesi. Bunlara birkaç örnek verecek olursak;

- Kadınlar, eşlerine kendisini dövme hakkı verilmesinden dolayı sabaha kadar şükretmeliler(!)
- Hamile kadınlar sokağa çıkmamalı 
- Çocuk yaşta evliliğin caiz olması
 

Görüldüğü üzere burada değindiğim 3 örnek dahi tüyler ürpertici nitelikte. Bu fikirlerin Kuran’dan hiçbir dayanağı yoktur. Allah sonsuz akıl ve merhamet sahibidir. Bu tarz akıl ve vicdan dışı söz ve uygulamalar ancak ve ancak hurafe kaynaklarının birer öğretisidir. 

Kuran’da asla çocuk evliliğine izin verilmemektedir. Allah, delilsiz konuşulmasını, asılsız iddia ileri sürülmesini yasaklamıştır. Kadınlar hakkında fetvayı sadece Kendisinin vereceğini yine bize Kuran’da bildirmiştir. İslam dini Kuran’dan öğrenilir ve din adına hükmü Kuran verir, uydurma hadisler ve hurafeler değil. Kuran’da kadın övülürken ve tüm hakları korunurken TRT’nin bu şekilde yayın yapması 21. Yüzyılda yaşadığımız çok büyük bir gaflettir. TRT biran önce ısrarla yaptığı evrim propagandasından ve halkın kafasını hurafelerle doldurmaktan vazgeçmelidir.  

Kaynak: http://fosillerevriminasilyalanlar3.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.co

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/list

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.