Türkiye Hristiyanları ne bekliyor?

DİN
0,0
17.09.2014 11:13:03
A+ A-

Biz Türkiye cumhuriyeti Hıristiyanları  içimizde Amerikancılar AB yanlıları Rus yanlıları Arap yanlıları ve Türkiye yanlıları olmak üzere bölünür Türkiye'de siz hiç dışarıda dilenen 1 Hıristiyan gördünüz mü?

Hıristiyan nüfusu her şartta birbirini tutan ama normal şartlarda kendi içinde çarpışık 1 nüfustur İsa mesihte birleşen kilisenin statüsünün dışına çıkmayan bazen kiliseye bile gitmeye üşenen ama ondalık ve sunusunu gönderen kilisenin her zaman güçlü olmasını sağlayan AB ve ABD İSRAİL G.KORE ve gelişmiş ülkelerin ayırdığı fonlar dışında var ülkelerde fonlarla desteklenen ve kendini güçlü biçimde anlatan Hıristiyan nüfusu. Türkiye'nin her zaman şımarık çocuğudur.

Yasal haklara baktığınızda TÜRK VEMÜSLÜMANLARDAN DAHA FAZLA KORUNAN ve ibadetini güçlü biçimde yapan bazı dönemlerde yanlış siyasi görüşlerden dolayı zor süreçler yaşayan ama son bulmayan veya asilime edilemeyen nüfustur Hıristiyan nüfusu.

Ak parti döneminde Müslümanlıktan Hıristiyanlığa geçiş sayısı yükselişi ile Türk Kürt Arap kiliseleri kurulmaya başlandı Türkiye'de. Çocuklarımızın bu ülkede kök salıp daha güçlü daha başarılı daha farklı sosyal hakları olan kaliteli bireyler yetişirken yasal hakları Avrupa insan hakları tarafından güvence altına alınmış ve Türkiye  Helsinki anlaşması ile güvence altına  alınmış. Kendini güçlü biçimde anlatan Türkiye Hıristiyanları Dini  noktada yaptırdıkları kiliseler okullar ve çıkardıkları  din adamları ile Türkçe ibadet etmekle beraber etnik dillerini de güçlü biçimde kullanmaktadır(Ermenice Rumca Süryanice Kürtçe Arapça Boşnakça Lazca v b örnek verilebilir)

Türkiye Hıristiyanları  her zaman daha güçlü haklar beklemektedir. 

 YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.