Yalnızca iki on sene...

Yalnızca iki on sene... DİN
0,0
16.07.2015 23:28:09
A+ A-

 

Evet, resimde 1994 yılındaki Friends oyuncuları ile aynı aktörlerin 2014 yılındaki halini görüyorsunuz. Dünya hayatı bu kadarcık işte, iki on senede her şey bitiyor.

Ne yakışıklılık kalmış, ne o eski günlerden eser. Bedenler yaşlanmış, yavaş yavaş sona doğru yaklaşıyor. İnsan dünyaya meyletse ne olur, deli gibi dünyayı istese ne olur? Bedeni onu böylesine terk edip acizliklerle sarıldıktan sonra?

Dünya hayatı bu kadar gelip geçici iken insanların ona bu kadar kanması ne kadar garip değil mi? Yolun sonunu bir türlü göremiyorlar. Yolun sonunda ölüm ve sonsuz ahiret hayatı var. Ve yalnızca iki yol var. Ya sonsuz cennet, ya sonsuz cehennem. Sonsuza kadar kalacağın yer kısacık dünya hayatındaki tavırlarında belirliyorsun. İman edersen ve hayatını Allah için geçirirsen sonsuz cenneti kazanıyorsun, aksi taktirde sonsuza kadar azap dolu cehennemde unutuluyorsun.

Dünya hayatı yalnızca bir oyun ve bir oyalanmadan başkası değildir. Korkup sakınmakta olanlar için ahiret yurdu gerçekten daha hayırlıdır. Yine de akıl erdirmeyecek misiniz? (Enam Suresi, 32)

İman edip salih amellerde bulunanlar ve 'Rablerine kalpleri tatmin bulmuş olarak bağlananlar', işte onlar cennetin halkıdırlar. Onda süresiz kalacaklardır. (Hud Suresi 23)

Herkes daha önünde ömrü varken, mutlaka şuurunu açmalı, gaflet içinde yaşamayı mutlaka bırakmalı. Dünya hayatında gününü gün edip sonra öldüğünde bağışlanacağını umuyorsa, yalnızca kendini kandırdığını unutmamalı. Bu dünyaya evlenip, çoluk çocuğa karışıp, malları yığıp biriktirip sonra da bez bir kefenle gömülmeye gelmiyoruz biz. Allah'a kul olmaya geliyoruz.

Kaynakhttp://kendininicinkandiriyorsun.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: mynet.com/erkanarkut/videolari/liste" href="http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste" style="color: rgb(0, 0, 255) !important;" target="_blank">http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

 YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.