YANINDA OLMAK

YANINDA OLMAK DİN
0,0
10.06.2014 11:24:54
A+ A-

YANINDA OLMAK

Güzel bir kelime, güzel bir hareket güzel bir düşünüş, ve yanında olmak evet olaylara hadiselere güzel yaklaşmak hep Allah'ın yanında olma hedeflidir, tüm hadiseleri hikmete bağlamak insanın hüsnü niyeti iledir, buda kullukta derinleşmeyi sağlar Böylelikle insan olumsuzluklara takılıp kalmaz sürekli çıtayı yükseltir yakınlaşma yolları arar durur.

        Yakınlaşmadaki mutluluğu ise hiçbir şeye değişmez Yaratıcı ile aralarında hep sır olarak kalmasını ister mutluluğa erer.

ALLAH DERİM

        Hayatımız inişli çıkışlı bazen de monoton devam eder, fakat bazen olur ki insan küçük bir işte yada farkına varmadığı ama hissettiği bir değişimin esintisi ile mest olur ve içinden Allah demek gelir.

        İşte bu mutluluk anıdır mutluluğu bütün keder ve tasalarını siler artık gönlünü aydınlatan bir güneş vardır ve o güneşe karşı kapısını aralama cesaretini göstermiş, oluş'a, olgunluğa, diriliğe, giden yolunu aydınlatmıştır.

        Hayatının her anına heyecan ve başarılar serpiştirme anıdır ve artık monotonluk yoktur.

Buraya kadar gönderildi.

MÜTHİŞ ÖZVERİ

        İnsan insanlığını idrak ettikçe tüm insanlık için daha fazla gayret edip sancı çekmesi gerektiğini anlıyor, işin çilesini çekip, fikirlerini çile ile büyütüp tecrübesi ile harmanlayıp insanlığın hizmetine sunma zorunluluğu ortaya çıkıyor.

        Evet insanın imanı imana ermemiş insanlara nasıl olaşabilirim hangi metod işleri hızlandırır diye uykularının kaçması imanın olgunluğuna işaret eder insanlığa iman hizmeti sunmağa devam ettiği sürece de işleri yol alır maksadına ulaşır mesut olur.  Öyle bir hayat yaşıyoruz ki çoğu zaman küçük meseleler arasında kendimizi bunaltıyoruz böylece asıl meseleye hiç vaktimiz kalmıyor.

        Ne yapıp etmeli teferruat sayılacak işlerde kendimizi oyalamamalıyız en birinci meselemizin iman meselesi olduğunu hatırımızdan çıkarmamalıyız ve bu yönde büyük gayretler sarf etmeliyiz.

        İnsanları kırmadan çeşitli yöntemler geliştirerek tüm gücümüzü bu istikamette sarf etmeliyiz vakit geçirmek iman hizmeti için en büyük kayıp olsa gerek.

 YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.