Yaşar Nuri Öztürk Hz. Mehdi’den “çıplak uyarıcı” diye bahsetmemiş miydi!

Yaşar Nuri Öztürk Hz. Mehdi’den “çıplak uyarıcı” diye bahsetmemiş miydi! DİN
0,0
29.08.2013 09:03:12
A+ A-

 

Yaşar Nuri Öztürk yaptığı sohbetlerde "Mehdi diye bir kavram İslam'da yoktur." Mehdi inancı Hıristiyanlıktan ve Musevilikten bize geçti. Mehdi hidayet önderi demektir. Dinde bunun şahıs olarak bir temsilcisi var, o da Hz. Muhammed. O da bu dünyadan gitti. Kitap olarak bir temsilci var, o da Kuran'dır." diyor.

Yaşar Nuri Öztürk yine yaptığı sohbette "son zamanlarda 20'ye yakın sahte Mehdi çıkmıştır" diyor. Oysa sahte Mehdi'lerin çıkması ve Hz. Mehdi'nin çıkışının reddedilmesi de Hz. Mehdi'nin çıkış alametidir. Şimdi Yaşar Nuri Öztürk hoca böyle konuşuyor ama geçmişte yaptığı konuşmalarda "Çıplak Uyarıcı" diye Hz. Mehdi'den bahsediyordu, hatta bu çıplak uyarıcının geldiğini de söylüyor ve oldukça detay veriyordu. Daha sonra tıpkı Fethullah Gülen Hoca'ya yaptıkları gibi çok üzerine gittiler ve onu sıkıp bunaltmaya başladılar. O da kökten Hz. Mehdi inancını reddetmeye başladı. İşin gerçeği budur. Hz. Mehdi'nin gelişi mütevatirdir ve hiçbir şekilde reddedilemez.

Yaşar Nuri Öztürk Hz. Mehdi'nin geldiğini söylediği "Çıplak uyarıcıyı iyi dinleyin" isimli yazısında şöyle diyor:

İnsanlık hiçbir devirde uyarıcıları gereğince dinlemedi. Allah, her devirde, her topluma ''nezirler'' (uyarıcılar) gönderdi. (Bk. Kur'an, Fatır, 24). (Burada bahsettiği Hz. Mehdi'dir.)

Uyarıcıların çok önemli zaman dilimlerine hitap edenlerine ''çıplak uyarıcı'' diyoruz.

Çıplak uyarıcı, genellikle yüz yılda bir gelir. Kuran Kameri takvim kullandığına göre, 15. Yüzyıl'ın çıplak uyarıcısı yaklaşık, çeyrek asırdan beri beklenmektedir.

Ben derim ki, 15. Yüzyıl'ın çıplak uyarıcısı gelmiş, görevine başlamıştır.

Yaşar Nuri Öztürk'ün yazısının tamamını bu linkten okuyabilirsiniz:

http://webarsiv.hurriyet.com.tr/1999/11/26/159357.asp

Hz. Mehdi'yi reddedenlerin durumu hadiste şöyle bildiriliyor:

Onbirinci İmam Hasan Askari dedi ki: "Allah'ın peygamberinden sonraki imamları kabul edip Mehdi'yi inkar eden kişi, tüm peygamberleri kabul eden, ama Muhammed (sav) reddeden kişi gibidir. Ve her kim Allah'ın peygamberini (Hz. Muhammed) inkar ederse Allah'ın bütün peygamberlerini inkar etmiş gibi olur. Bizim sonuncumuza itaat etmeniz birincimize itaat etmeniz gibidir ve sonuncumuzu inkar etmeniz birincimizi inkar etmeniz gibidir. Dikkat edin! Doğrusu Mehdi için Allah'ın korudukları dışında, tüm insanların şüpheye düşeceği bir gayb olacaktır." (Ithbatu'l-hudat, Şeyh Hurr el-Amili, sf. 427)

Kaynak: http://ahirzamanalametleri.blogspot.com/YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.