Yazar Arif Arslan Bediüzzaman’ın Mehdi olmadığını anlatıyor, Video

Yazar Arif Arslan Bediüzzaman’ın Mehdi olmadığını anlatıyor, Video DİN
0,0
19.07.2013 23:21:53
A+ A-

 

Sonunda gerçekten dürüst, sözünün eri, lafına güvenilen bir kişi çıktı da Nur talebelerinin yanlışlarını dile getirmeye başladı. Arif Arslan hakikaten de aslan gibi doğruları bir bir söylüyor. Nur talebeleri ısrarla yaptıkları toplantılarda Bediüzzaman'ı Hz. Mehdi gibi göstermeye çalışıyorlar. Oysa Bediüzzaman Risalelerde çok açık bir şekilde kendisinden bir asır sonra gelecek ve deccaliyeti darmadağın edecek bir ZAT' dan yani Hz. Mehdi'den bahsediyor. Nur talebeleri de Bediüzzaman'a karşı hüsnü zanlı olduklarından, Bediüzzaman'ı Hz. Mehdi kabul ettiklerinden, bu asırda asrın müceddidi olan Hz. Mehdi'nin geleceğini bir türlü kabul etmek istemiyorlar. Dolayısıyla bu şekilde yaparak hem peygamberimizin hadislerini, hem de Bediüzzaman'ın Risalelerde çok net bir şekilde müjdelediği Hz. Mehdi'nin gelişinin inkar ediyorlar. Araştırmacı yazar Arif Arslan bakın Bediüzzaman'ın Hz. Mehdi olmadığını nasıl açıklıyor:

mynet.com/erkanarkut/Arif-Arslan-Bediuzzaman-Hazretlerinin-ahir-zaman/1424150" href="http://video.mynet.com/erkanarkut/Arif-Arslan-Bediuzzaman-Hazretlerinin-ahir-zaman/1424150" style="color: rgb(0, 0, 255) !important;" target="_blank">http://video.mynet.com/erkanarkut/Arif-Arslan-Bediuzzaman-Hazretlerinin-ahir-zaman/1424150

Bakın Bediüzzaman kendisinden bir asır sonra gelecek olan Hz. Mehdi'yi nasıl müjdeliyor:

İstikbal-i dünyeviyede (dünyanın geleceğinde) 1400 sene sonra gelecek bir hakikati asırlarında karib (yakın) zannetmişler." (Sözler, 318)

Bediüzzaman'ın ifadesinde belirttiği, "sahabe döneminden 1400 sene sonrası" Hicri 1400'lü yılların başlarına, yani Miladi olarak 1979-1980 senelerine denk gelmektedir.

Bediüzzaman, Hicri 1327'de Şam'da Emevi Camii'nde on bin kişiye verdiği hutbesinde, Hicri 1371'den sonraki İslam aleminin geleceğine yönelik izahlar yapmakta, ahir zamandan çeşitli tarihler vererek, beklenen Mehdi'nin mücadele zamanlarına dikkat çekmektedir. Bediüzzaman, Hz. Mehdi (a.s.)'ın göreve başlaması ve inkarcı zihniyeti fikren mağlup etmesi ile ilgili olarak şu tarihleri bildirmektedir:

"Ta 1371 senesinden sonraki alem-i İslam'ın mukadderatına (kaderine) nazar eden  (göz atan) Hutbe-i Şamiye'deki hakikatler... Evet şimdi olmasa da30-40 sene sonra fen ve hakiki marifet (müsbet ilimler ve sanat, ilim ve fenlerle öğrenilen bilgi) ve medeniyetin mehasini (medeniyetin iyiliklerini) o üç kuvveti tam teçhiz edip, cihazatını verip o dokuz manileri mağlup edip dağıtmak için taharri-i hakikat meyelanını (hakikati araştırma meyli) ve insaf ve muhabbet-i insaniyeyi (insan sevgisini) o dokuz düşman taifesinin cephesine göndermiş, inşaAllah yarım asır sonra onları darmadağın edecek." (Hutbe-i Şamiye, 25)

Şam'da yaptığı bu konuşmada, Hicri 1371 senesinden sonra yaşanacak gelişmelere dikkat çekerek, Hz. Mehdi (a.s.)'ın göreve başlamasının 1371 tarihinden 30-40 yıl sonra olacağını bildirmiştir. Bu tarih ise Hicri 1401-1411, Miladi olarak da 1980-1990 yılları arasıdır.

Nur talebesi kardeşlerimiz bazı Nurcuların Bediüzzaman'ı Hz. Mehdi gibi gösterme çabasın akarşı dikkatli olsunlar, bu yönde konuşan Nur talebelerine sürekli Bediüzzaman'ın sözlerini hatırlatsınlar.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.