Yobazlardaki kadın nefreti nerden geliyor, buyrun okuyun!

Yobazlardaki kadın nefreti nerden geliyor, buyrun okuyun! DİN
0,0
19.03.2013 09:28:11
A+ A-

Çok şükür ki Türkiye'de aydın, özgür düşünen, hem dindar hem de son derece modern bir gençlik yetişiyor. Müslümanlar neden bu hale geldiler diye düşünürken gerçekten de insanların kanını donduran gerçeklerle karşılaşıyoruz. Şimdi yobazların nasıl korkunç durumda olduklarını, nasıl hadisleri çarpıtarak peygamberimize iftira attıklarını sizlere anlatacağım. Bakın yobazlar peygamberimizin söylediğini iddia ederek neler uyduruyorlar:

Hurafe 1: "Kadınlarla istişare edin, onlara danışın, fakat onların söylediklerinin tam zıddını yapın!" Bu uydurma hadis hüküm olarak yobazlar tarafından çok takdir görüyor ve harfiyen uygulanıyor. Şimdi Müslümanların ne durumda olduğunu, insanların neden Müslümanlara cephe aldığını anlıyor musunuz? Şimdi adamın eşi oluyor, eşine saygı, sevgi, şefkat duyarsın, çocuklarının annesidir öyle değil mi? Ama yobazların bu uydurma hadisine göre eşinle istişare ediyorsun, kadında aşağılanacağını ve fikrinin tam tersinin yapılacağını bilerek fikrini söyleyecek, aptal ve akılsız olduğunu bilecek ve adeta şeytan gibi görülecek! Ve istisnasız kadın ne derse tam tersi yapılacak! Dünyanın yarısı kadın olduğuna göre yobazlar dünyanın yarısına karşı işte böyle büyük bir nefret besliyorlar.

Hurafe 2: "Kadınlara itaat pişmanlıktır!" Yani erkek kadının herhangi bir sözüne itaat ederse pişman olur! Bu uydurma hadisler istisnasız bütün kadınlar için söyleniyor, yani Hz. Meryem, Hz. Fatma, Hz. Ayşe gibi övülen, son derece akıllı ve imanlı kadınlar için de bu zihniyet geçerli! Tabii yobazlara göre.

Hurafe 3: "Kadınları Allah geride bıraktığı gibi sizde geride bırakın" Yobaza göre kadın yürürken arkada olmalı, çünkü değersizdir, düşük akıllıdır!

Hurafe 4: "99 kadından biri cennette, diğeri ise cehennemdedir!" Mesela 70 milyon Türkiye'nin 35 milyonu kadınsa, bu uydurma hadise göre en az 34 milyonunun cehennemde olması gerek! Ama erkekler cennetlik, ne varsa kadında! O yüzden yobazların kadına karşı nefreti büyük.

Hurafe 5: "Bir kadın kocasından boşanırsa o kadına cennet kokusu haram olur" Mesela adam ahlaksız, ahmak bir yobaz oluyor, dine tavır alıyor, kadın ne olursa olsun boşanmayacakmış, yoksa cehennemlik olurmuş. Peki erkek boşanabilir mi? Tabii ki, şimdi soru mu bu! Peki ahlaksız adamdan kadın neden boşanamasın?

Hurafe 6: "Kadınlara danışmayın, onlara muhalefet edin, zira muhalefet berekettir!" Peki sürekli muhalefet ettiğin, kavga ettiğin, mücadele ettiğin kadını nasıl seviyorsun, nasıl aşık oluyorsun, nasıl evleniyorsun? İşte yobazların sevgisizliğinin, merhametsizliğin kökeni bu. Bu uydurma hadisler yüzden yobazlar kadına danışılmayacağından onları çalıştırmıyorlar, siyasete de girmelerini istemiyorlar, kadın memur da olamaz, doktor da olamaz, hakim de olamaz. Sadece evde yobazın kölesi olur o kadar!

Hurafe 7: "Kim karısına itaat ederse, Allah yüzüstü onu cehenneme atar!" Mesela karısı bugün sokağa çıkma diyor, seni şeytan, seni eksik etek diye kadının üzerine yürüyor.

Hurafe 8: "Kadına yazıyı öğretmeyin!" Yani kadını cahil bırakın, okula göndermeyin. Onu eve kapatın. Kadının penceresi de sakın sokağa bakmasın! Çünkü yobazlar kadını potansiyel zina yapan bir varlık olarak görüyorlar. Oysa asıl zinayı yapan erkekler oluyor. Yobazlar zina yaptıklarında kadına zani diyorlar, erkekleri ise muaf tutuyorlar.

Hurafe 9: "Namazı bozan şeyler: kara köpek, eşek, domuz ve kadındır!" Mesela namaz kılarken oradan bir kadın geçerse, eşek veya domuz geçerse namaz bozuluyor! Ama yobaz zihniyete göre at geçerse, tavuk geçerse namaz bozulmuyor. Beyaz köpek geçerse de olmuyor, illa siyah köpek olacak! Kadını yobazların nereye koyduğunu görüyor musunuz? Şimdi İslamiyet bu dersek adam tabii ki Müslüman olmakta tereddüt eder. Tabii ki dinlemek istemez. O yüzden yobazlık çok büyük bir beladır.

Hurafe 10: "Kocasının vücudu her tarafı irinle kaplı dahi olsa, karısı onu yalayarak temizlese, yine de hakkını ödemiş olmaz!" Yobazların pisliğini kadın temizlemekle mükellefmiş, yine de hakkını veremezmiş, o kadar kıymetliymiş yobaz!

Hurafe 11: "Kadınları zarar vermeyecek miktarda aç, aşırı gitmeyecek kadar da kıyafetsiz bırakın, yoksa kadınlar iyice doyar, güzelce giyinirlerse, onlar için dışarı çıkmaktan daha zevkli bir şey yoktur!" O yüzden kadın aç ve sefil bir şekilde evde bırakılmalıymış, yoksa sokağa fırlarlarmış!

Hurafe 12: "Kadının sekiz sıfatı vardır, giyim kuşam hevesinden maymuna benzer, fakir düşmeye razı olmadığından köpektir, kocasına ve diğer insanlara kibirinden dolayı yılandır, gece gündüz kovuculuk yaptığından akreptir, evden eşya sattığından faredir, erkeklere hile kurduğundan tilkidir, kocasına itaat ettiğinden dolayı da koyundur!" Artık bu uydurma hadise söylenecek tek bir kelime bulamıyorum!

Tüm bu uydurma hadislere yobazlar tam anlamıyla inanıyorlar, o yüzden de kadınlardan nefret ediyorlar. Toplumdaki kadın nefretinin kökeni işte bu uydurma hadislerdir. Yobazların kadına karşı geliştirdikleri çarpık anlayışın gerçek dinimizle, Kuran'la, İslam'la uzaktan yakından alakası yoktur. Yobazların burada kadına yaptıkları onları öldürmekten beterdir, onları sürekli aşağılamaktır. Yobazlık son derece korkunç bir sistemdir. İslam âlemi yobazların Kuran'dan uzak zihniyeti yüzünden bu haldedir. Kuran kadına çok değer verir, onu daima korur, erkek kadını daima korumakla, kollamakla, sevgi, şefkat ve merhamet göstermekle yükümlüdür. Peygamberimiz de kadınlara karşı son derece şefkatli ve müthiş sevgi doluydu. Yobazların peygamberimize attıkları bu iftiralar kesinlikle doğru değildir. İslam kadının son derece yüceltildiği, övüldüğü bir dindir. Bu yüzyılda Kuran'ın ve dinimizin güzelliği tüm dünyaya yayılacak ve yobaz zihniyet paramparça olup Kuran ahlakı tüm dünyaya hâkim olacaktır.

Kuran'da kadının ne kadar üstün tutulduğunu öğrenmek için aşağıdaki linki mutlaka ziyaret etmenizi öneririm:

kurandakadininyeri.blogspot.com/YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.