Yobazların aksine Kuran’da kadına çok değer veriliyor...

Yobazların aksine Kuran’da kadına çok değer veriliyor... DİN
0,0
01.08.2014 00:00:08
A+ A-

 

Kadına değer vermeyenler yobazlar, kadına değer vermeyenler bağnazlar. Yalan hadisler uydurup kadınları aşağılamışlar, hep eksik etek göstermişler, kadını adeta erkeğin kölesi haline getirmişler. Kadın kocasına bakacak, evinin hizmetçisi olacak, erkeğin sözünden de çıkarsa cehennemlik olacak. İşte yobazlar bütün bunları insanlara sanki Kuran'da varmış gibi gösteriyorlar.

Sevginin olmadığı, nefretin ve öfkenin hakim olduğu, temizliğe, sanata ve bilime karşı olan, neşenin ve güzelliklerin yasaklandığı, kadınlara ve çocuklara amansız bir öfke duyulan bu sistem, şeytanın insanları din ahlakından uzaklaştırmak için meydana getirdiği çok büyük bir beladır. 

Yobazlar gerçek dine, Kuran'a değil, kendi uydurdukları bu bağnaz dine uyarlar. İnsana değer vermez, canlı hiçbir varlığa önem vermezler.  Ruhlarında hiçbir inceliğe, şefkate ve merhamete yer yoktur. Bütün bunların sonucu olarak söylediğim gibi yobaz, kadından da nefret eder. Yobazların başlıca özelliklerinden biri de kadın düşmanı olmalarıdır. Kadına üçüncü sınıf muamelesi yapmak yobazlığın ana özelliğidir. 

Yobaz zihniyetinde kadını baskı altına alma, saygı ve sevgi duymama, değer vermeme vardır. Yobazlar kadınları, kendilerince sadece temizlik yapan, hizmet eden, ikinci sınıf bir varlık olarak görürler. Hatta kadının kişiliğinin, ahlaki özellikleri ve yeteneklerinin, fiziksel yapısıyla orantılı olarak daha sınırlı olduğuna inanılır. Örneğin toplumda "erkek işi" ya da "kadın işi" diye ayırt edilen konular vardır. Elbette ki fiziki güçleri ve yapıları bakımından bir kadının yapabilecekleriyle bir erkeğin yapabileceği işler birbirinden farklıdır. Ancak bu ayrım kadının akıl ve beceri yönünden de daha güçsüz olması anlamına gelmez. Günümüzde kadınlar pek çok alandaki bilgi ve becerileriyle bu ön yargının geçersizliğini ortaya koymaktadırlar. 

Peygamberimizin kadınlara verdiği değer ve onları yüceltmesi tüm Müslümanlara örnektir. Peygamberimiz diyor ki; "Kadınları sevmek Peygamberlerin ahlakındandır." Kuleyni, Kâfi ve birçok yerde geçiyor. Yine Resulullah'dan başka bir hadis: "Kadınlara karşı sevgisi çoğalmadığı sürece bir kimsenin, imanının artacağını düşünmüyorum." Peygamberimiz kadın sevgisinin imanla bağlantılı olduğunu söylüyor.

Resulullah'dan yine başka hadis: "Benim göz aydınlığım namazda, haz kaynağım da kadınlarda karar kılındı." Allah tarafından kadınların bir nimet olduğunu söylüyor. Yine peygamberimizden başka bir hadis: "Kişinin (elinde tutacağı, muhafaza edeceği hazine, servet) edeceği şeyin en hayırlısını söyleyeyim mi? Saliha kadındır." diyor Peygamberimiz.

Ömer bin el-Hattab şöyle demiştir: "Vallahi biz cahiliyede (cahiliye devrinde) kadınlara değer vermezdik." Şimdi nasıl küfürde kadına değer vermiyorlar, aynısı o devirde de var. "Allah onlarla ilgili ayetler gönderdikten ve onlara bazı hakları verdikten sonra biz de kadınlara değer vermeye başladık ve onları sevdik" diyor,Ömer Bin El-Hattab.

Kaynak: blogspot.com/" href="http://kurandakadininyeri.blogspot.com/" style="color: rgb(0, 0, 255) !important;" target="_blank">http://kurandakadininyeri.blogspot.com/

Blog sayfam: mynet.com/erkan-arkut-tan-guncel-yazilar" href="http://birgo.mynet.com/erkan-arkut-tan-guncel-yazilar" style="color: rgb(0, 0, 255) !important;" target="_blank">http://birgo.mynet.com/erkan-arkut-tan-guncel-yazilar

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/listeYORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.