ZAMAN

ZAMAN DİN
0,0
01.06.2014 11:09:21
A+ A-

Ömür kısa vazife kutsal ne düşünürsek ne kadar gayret sarf etsek yine de az, ömrümüz hizmet etme sevdasıyla bir şeyler yapsak yeter ama dünya kadar yapılacak işleri düşündükçe, her gün binlerce insanın imana susamış ama iman tadamamış olduğunu düşündükçe, vaktin ne kadar kısa ömrün ne kadar az olduğunu anlıyoruz. Çok bir işi yapamasak ta, inşallah niyetimizle dualarımızla bütün insanların islamiyetin güzelliği ile tanışıp istifade etmesi için Cenab-ı Allah’a yalvarmalıyız.

ACİZ

İmkan, kudret, güç olarak çok aciziz düşüncelerimiz kuvvetli, hayallerimiz büyük ama onları gerçekleştirmede çok güçsüzüz, bütün insanlığı imansızlıktan, yoksulluktan kurtarmak için avazımın çıktığı kadar bağırmak istiyorum, ama ne çare elimden bir şey gelmiyor, bu iş için sermayem yok, sermayem olmasa bile ümitsiz değilim, sinemde imanım var o imanıma, halikıma sesleniyorum. O beni duyuyor ve inşallah dualarımı kabul buyurur. Niyetimin enginliği istikametinde hayırlar yaratır. Yeni doğuşta bu işi sırtlarına alacak güçlü omuzlar yaratır inşallah amin…

KÜSMEK

İnsan bilerek bazen de bilmeyerek kalp kırıyor kırılan kalplerin tamiri de çoğu zaman mümkün olmuyor bazen de, biz kırılıyoruz inciniyoruz karşıdaki hiç bunun farkında değil garip bir dünyada yaşıyoruz hareketlerimizle, mimiklerimizle insanları etkileyebiliriz, öyle hassas bir durum ki tarif edilemez. Bazen de hiç harkında olmayarak yüzümüz asık oluyor, karşımızdakini de üzmüş oluyoruz bazen sevmek istiyoruz sevemiyoruz, konuşuyoruz yanlış anlaşılıyoruz daha bir sürü olumsuzluklar.

İnsan çoğu zaman ne yaptığını bilmeden yapıyor ve asıl yapması gereken şeyi ihmal ediyor heyecanımız, duygumuz, düşüncemiz, aklımız hep birbirine karıştığı zamanda oluyor.

            Aslında sistemin çarkları arasında öğütülüyoruz kendimizi kaybediyoruz, duygu ve düşüncelerimize hakim olamıyoruz, kontrol edemiyoruz.

            Allahım bizi yanlış yapmaktan ve yanlış anlaşılmaktan muhafaza eyle, bizi engin rahmetinle kuşat iyi niyetimizi hareketlerimize yansıt bizi kötü düşünce ve akıbetten muhafaza eyle Amin… 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.