Zihinsel özürlü küçük çocukların konumu ahirette nasıl olacak?

Zihinsel özürlü küçük çocukların konumu ahirette nasıl olacak? DİN
0,0
28.06.2013 20:14:15
A+ A-

 

Geçen gün çok ağır zihinsel özürlü bir anne "çocuğum ağır zihinsel özürlü, ahirette konumu ne olacak, onun sorumluluğu var mı?" diye bir televizyonda konuşuyordu. Bende zihinsel özürlü çocuğu olan tüm annelere, küçük yaşta çocukları ölen tüm annelere bir müjde olarak bu yazıyı yazmak istedim. Zihinsel özürlü olan, ya da küçük yaşta ölen çocuklar ahirette bir Vildan olarak Allah tarafından tekrar yaratılırlar. Allah'ın dünyada yarattığı hiçbir şey kaybolmaz. Bu küçük çocuklar hiçbir günahları olmadığı için tertemiz, cennetlik yaratılmışlardır. Sadece bu dünyada zihinsel özürlü olanlar Allah tarafından uykuya alınmıştır ve ahirette uyanacaklardır. İşte ahirette uyanan bu çocuklar orada güzel bir insan olarak ailelerinin karşılarına çıkacaklar.

Zihinsel özürlü bir çocuğa annesi çok büyük bir şefkatle bakar, onu yıllarca çok büyük fedakârlıklarla büyütür. İşte bu imanlı anne ve baba çocuklarına ahirette kavuşacaktır. Allah Kuran'da müminlere cennette diledikleri her şeyi vereceğini şöyle bildirmiştir:

Adn Cennetleri; ona girerler, onun altından ırmaklar akar, içinde onların her diledikleri şey vardır. İşte Allah, takva sahiplerini böyle ödüllendirir. (Nahl Suresi, 31)

Zihinsel özürlü çocukları olan anne ve babalar, çocuklarını küçük yaşta kaybeden anne ve babalar, hepsi çocuklarının cennet için yaratılmış olduğunu bilsinler. Allah onlara hiçbir sorumluluk yüklemeden onları içinde sonsuza kadar içinde mutlu olacakları Adn cennetlerine kabul etmiştir. Bu yüzden Allah'a çok şükretsinler, hiçbir zaman isyan etmesinler, Allah'ın verdiği her hükme gönülden razı olsunlar. Allah'ın çocuklarını çok sevdiğini ve böyle ödüllendirdiğini bilsinler.ETİKETLER: Haber, Haberler, zaman, Cennet, , Allah, Anne, Baba

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.