Çirkin manzaralar

17.03.2016 08:39:26
A+ A-

Hollanda temsilcisi PSV Eindhoven'ın Atletico Madrid ile oynadığı Şampiyonlar Ligi maçından önce Hollandalı taraftarlar bir skandala imza attı.

Madrid meydanında oturan ve maç saatini bekleyen PSV taraftarları eğlenmek için çevredeki dilenci kadınları seçti. Sıcak havada, kafede biralarını yudumlayan PSV'liler, dilenci kadınlara para atıp onları bir sağa bir sola koştururken, alınan her para sonrası "oley" çektiler.

Bu insanlık dışı muameleyi yapanları şiddetle kınarken, bu muameleye ses çıkarmayan ve adeta bu dengesiz Hollandalı çapulculara kendilerini oyuncak haline getirerek aşağılatan ve alacakları 1-2 Euro için şınav çekmeye bile razı olan bu onursuz dengesizlere ne demeli ya!!!

Bununla da yetinmeyen Hollandalı çapulcular  para attıkları bardakların içine bira dökerek eğleniyordular.

Dilencilere bozuk para atan taraftar grubu, yerlere eğilip birbirleriyle mücadele etmelerini seyrederek tezahürat yapıyordular. Onlarda paraları kapmak için yerlerde birbirleriyle yarışıyordular.

Para atanlar dünyanın belkide en büyük ayıbını, ahlaksızlığını yapmışlar, kimse itiraz etmiyor buna. Fakat dilencilerin gördükleri muameleden pek şikayetçi olmadıklarını görmekte normal bir durum değil...

Sosyal Medyada ve gazetelerde herkes PSV taraftarlarının ahlaksızlıklarından dem vururken, kimse dilencileri kendilerini ne duruma düşürdüklerinden ve tamamen kendi istekleriyle Hollandalı taraftarlara malzeme olduklarından bahsetmiyorlar...

Kısacası Hollandalı taraftarların yaptıkları ahlaksızlık ortada, ya dilencilerin yaptıklarını nereye koymalıyız?

 

Bir milletin ahlakı dişleri gibidir. Çürüğdü nisbette acısını hisseder. Bernard ShawYAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.