Devletler terör devşiriyor, it iti ısırmaz

10.10.2015 11:18:34
A+ A-

Sempatizanlık almış başını gidiyor

Yazıma biraz sitem birazda üzüntü ile başlamak istiyorum.Birçok ülkede terör sempatizanlığı almış başın gidiyor, insanlar istemeden de olsa terör örgütlerinin meşru bir kimlik kazanmasına destek oluyor.

Birçoğumuz kulak misafiri olmuşuzdur, "PKK İŞİD ile savaşıyor Türkiye engel oluyor, yahut İŞİDİ'in bize zararı yok, İŞİD PKK ile savaşıyor."Alevileri sevmeyenlerin İŞİD'in Alevileri katletmesinden hoşnut olanlar gibi bir sürü örnek sayabiliriz.

Karşılıklı iki eli kanlı örgütün, birbirinden ziyade birçok masumun canına malına kast etmesinin insanlar arasında takım tutar gibi taraftarlık yaratması aklıma ve vicdanıma bir türlü sığmıyor.

Birilerinin İŞİD'i yada PKK'yı yahut bir başka terör örgütünü masum göstermeye çalıştığına tanık oldukça midem bulanıyor.

Aklınızı başınıza devşirin arkadaşlar, insanlar ölüyor ve biz kalkmış buna taraf oluyoruz.Bir terör örgütüne ne şekilde olursa olsun fiili yada sözlü destek verdiğimiz zaman onlardan farkımız kalmaz, iradenizi kendiniz kontrol edin,bu tarz toplumsal olaylarda iradenizi serbest bırakırsanız kendinizi o örgütlerin içinde bulursunuz.

Devletler terör devşiriyor

Bugün Orta doğuda yaşanan terör olaylarının ana nedeni, terör örgütlerinden daha tehlikeli bir yapılanma olan devletler terörüdür. Devlet eliyle devşirilen terör örgütlerinin güçlenmesidir.

Bir devletin resmi ya da gayrı resmi bir şekilde illegal örgütlere lojistik sağlaması, dini kullanarak bu örgütlerin güçlenmesini sağlayacak kişileri beslemesi, bir ülke yönetimini devirmek için legal yoldan birkaç devletin işbirliği altında, eğit donat ölüme gönder sistemiyle resmi terör ordularının oluşturulması, istihbarat teşkilatlarının, her türlü istihbarata rağmen yeterince önlem almaması sonucunda yaşadığımız acı olaylar, devletler eliyle insan onuruna yapılan Vandallığın kanıtıdır. İnsan onuruna yapılan Vandallığın yanı sıra Ortadoğu kültürüne karşı İslam'a karşı da büyük bir Vandallık yapılmaktadır

Bugün orta doğuda bulunan terör örgütlerine baktığımız ve küçük bir araştırmasını yaptığımız zaman, en büyük destekçilerinin orta doğuda söz sahibi olmak isteyen sömürücü devletler olduğunu söyleyebiliriz.

Sözde insan hakları savunucuları, sözde medeniyet beşiğinde sallanan Avrupa, dünyanın süper gücü Amerika ve Siyonist İsrail'in Müslümanlar üzerinde hâkimiyet kurma amaçları, İslami dinini yeryüzünden silme gayretleri, İslam ülkelerini büyük bir buhranın içine sürüklemiştir.

İt iti ısırmaz

Ülkeler terörü devşirmese, bugün kaç tane terör örgütü ayakta durabilir? Bilmem kaç tane ülke toplanmış Suriye'de sözde teröre karşı savaş veriyor," İt iti ısırmaz" arkadaşlar, bunlar birbirlerini gayet iyi tanıyorlar.

Hiçbirinin Ortadoğu'ya barışı getirmek gibi bir derdi yok. ABD'nin enerji kaynaklarını ve ulaşım yollarını ele geçirmek istemesi İsrailin ve avrupanın da bu pastadan pay istemesi gizli bir amaç değil, her şey apaçık ortadayken bunlara maşa olan Müslüman ülkelerini anlamak çok güç.

Güze günler yaşamamız dileğiyle, Allah yar ve yardımcımız olsun.

Barış KeklikYAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.