Endonezya'da kan donduran vahşet

19.06.2015 08:53:42
A+ A-

Endonezya'da yaşarken bazı pazar yerlerinde aklınıza gelmeyecek böcek türleri, kurbağalar vb.gibi şeylerin satıldığını gördüm. Özellikle Çinlilerin bunları yediklerini nerdeyse herkes bilir. Bunun yanında köpek restorantları ile de çok ünlüdür. Birçok Avrupalı turist bile köpek etinin lezzetini tatmak için buralara gitmektedir. Sadece köpek eti olsa lağım fareleri bile yenmektedir bu ülkede. İnsan bunları yakından görmeyince inanası gelmiyor. 40 yıllık Endonezya asıllı Hollanda vatandaşı dostum Jeans 1980'lerin başında bana "biz ne olursa olsun ayırt etmeden yeriz" deyince ona asla inanmamış ve benimle dalga geçtiğini düşünmüştüm. O ise ısrarla dalga geçmediğini ve "bir gün Endonezya'ya gidersek kendi gözlerinle görünce bana inanırsın" diye cevap verse de ben ona yine de inanmamıştım.
 
Yıllar sonra Endonezya'ya gidip arkadaşımın bana anlattıklarının doğru olduğunu görünce çok şaşırmış ve gördüğüm manzara karşısında daha fazla dayanamayıp pazar yerini terk etmiş ve bir daha gitmemiştim.
Her tür canlının yendiğini görmüş fakat köpeklerin nasıl bir uygulamadan sonra yiyecek haline getirildiğini sorup öğrenmek aklıma gelmemişti. Bu işi keserek yaptıklarını daha düne kadar düşünürken ben, dün gece bir başka Endonezya asıllı Hollandalı hayvan hakları savunucusu dostumun bana mail yoluyla gönderdiği bu vahşet görüntülerini inanın tam olarak seyredemedim... Tek kelimeyle korkunç ve inanılır gibi değil...
 
Endonezya'nın Sulawesi adasındaki bu meşhur köpek kasabı önce bir sopayla köpeklerin başlarına vurarak, onları yarı baygın hale getirdikten sonra yüzlerce insanın önünde hem de  pazar yerinde, onları canlı canlı yakarak katlediyor. Bu olayı protesto eden başka dünyalıların olması onların zerre kadar umrunda bile değil. Adamların ne yiyeceklerine elbette karışamayız, fakat Endonezya gibi dünyanın en büyük Müslüman ülkesi yöneticilerinin, yıllardır bu insanlık dışı katliamlara dur demeleri gerekmez mi?
Bu nasıl bir vahşettir?
Oysa aynı Endonezya yetkilileri Açeh bölgesinde evine erkek aldığı söylenen kadını camii avlusunda tüm dünyanın gözü önünde kırbaçlattırmayı çok iyi beceriyorlar...
 
Sert köpek etini yemenin bir takım seks gücünü arttırır vb.gibi şeylere dayandırılması, onlara göre normal ve mantıklı sayılsa da, canlı canlı ve yakılarak katledilmesine ne demeli?
 
Onlar ne derlerse desinler herkes bunun açlıktan yapıldığını düşünmektedir...
 
Bu insanlık dışı ve kan donduran vahşeti benim midem kaldırmadı tam seyretmeye, bilmiyorum siz seyredebilir misiniz?
 
http://saynotodogmeat.net/2014/07/25/indonesia-video-dog-bludgeoned-at-market/
 


YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.