Terör nereden?

15.03.2016 01:13:17
A+ A-

Artık herkes, başta Erdoğan olmak üzere tüm siyasi parti liderleri olmak üzere profesörler akademisyenler iş adamları sanatçılar yazanlar çizenler sivil toplum kuruluşları şapkalarını hatta kaçkol-eldivenlerini hatta paltolarını çıkartıp masada önlerine koyarak son aylarda sık sık tekrarlanan terör olaylarına çözüm aramalıdırlar.

Dün otuz yedi can daha kaybettik Ankara'nın göbeği Kızılay'da bir otobüs durağında.

Dikkatinizi çekmek isterim, çoğu kamu kuruluşları hedef alınırken ilk kez sivil halk hedef alınarak terör eylemi gerçekleştirildiği görülüyor ülkede.

Sivil halk hedef alınırken aynı zamanda başta hükümet olmak üzere tüm siyasi partiler akademisyenler profesörler sanatçılar yazanlar çizenler iş adamları sivil toplum kuruluşları hedef seçilmiştir.

Otuz defa elli defa şapkalar paltolar kaçkol-eldivenler masa önüne konulsa da güvenlik tedbirleri artırmanın ve terörü kınamanın ötesine gidilemez maalesef. Zira terör örgütleri gökten zembil ile inmediğine göre bir yerlerden destek alarak örgütlenmektedirler.

Terör örgütleri emperyal güçler tarafından örgütlenmekte ve dünya ülkelerinin yeniden şekillenmesinde kullanılmaktadır.

Soğuk savaş dönemlerinde ülkeler arası savaşlar söz konusuyken günümüzde güç dengeleri ekonomik güce dayalı kurulmaktadır.

Terör örgütlerini dünyadaki silah petrol doğalgaz borsa dolar tüccarları tarafından yönlendirilmekte ve istenilen ülkeler istenilen şekilde yönlendirilmesi ve yönetilmesi sağlanmaktadır.

Dünkü Kızılay terörüne dönersek, kim bilebilir belki de dünkü patlama emperyal güçler tarafından başkanlık seçimine yönelik saldırı yaptırmış olabilir terör örgütüne..

Ülkeyi kaosa sürükleyerek erken genel seçimlere sürükleme çabaları da olabilir.

Kaosa sürükleyip ekonomik kriz yaratılıp (gerçi ülkede gizii görünmeyen uzun zaman dilimine yayılmış bir yılı aşkın süredir ekonomik kriz mevcuttur) büyük dünya tüccarların ekonomik krizden yararlanmaları için oynanan oyun gibi de düşünülebilir Kızılay terörü..

Son aylarda kamuoyundan düşmeyen başkanlık sistemi tartışmaları aslında ülke olarak politikacılarımız tartışıyor olsa da Washington'un onayı olmadan hatta Washington için başkanlık sistemi önem arzediyorsa kaçınılmazdır.

Kısaca demem şu ki, eğer Washington başkanlık sisteminde israrlıysa terör örgütlerini kullanarak mutlak süretle elde edeceği kaçınılmaz görmekteyim..

Dünyadaki petrol doğal gaz silah dolar borsa tüccarları daha çok kazanmaları için başkanlık sistemi gerekiyorsa aynı tüccarlar yeraltı güçlerini kullanarak tıpkı Kızılay katliamında olduğu gibi terör katliamlar düzenleyerek amacına ulaşacağının kimsenin tereddüdü olmasın.

Bana göre Kızılay katliamı emperyalizm'in bir oyunudur.

Bindokuzyüz seksen öncesinde bir türlü meclisten geçirilemeyen 24 Ocak kararları Washington tarafından oluşturulmuş olan terör ortamı sonrasında askeri rejim getirilerek meclisten geçirilebilmiş ve ardından serbest piyasa ekonomi sistemine geçilmiştir, tabi altı bin insanın ölümü sonrasında.

Şimdi de başkanlık sistemine geçilmesi için Washington terör olayları üstüne terör olayları gerçekleştirmektedir.

Terör olayları yüzünden kaybettiğimiz canların acıları yüreklerimizde hissederken bir diğer acı bazı kendini gazeteci ve köşe yazarı sanan kişilerden aldığımız mesajlar olmuştur..

Adını yazmaya değer bulmadığım çoğunuzun işittiği "terörle yaşamak zorundayız" şeklinde televizyon canlı yayınında konuşan zat!

Bu ne şiddet ne celal?!

Ben zorunda değilim azizim!YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.