Arap kızlar

28.12.2014 14:53:55
A+ A-

Oranın odun ateşi ile pişirilmiş demli çayına bayılırım.

O hafta sonu gene oraya çay içmeye gitmiştim. Aylardan Haziran veya Temmuz'du!

Muhtemelen İran Libya veya Suudi Arabistan gençleriydi Çemberlitaş Sokullu Mehmet Paşa medresesinden devşirilmiş mekanda karşımda nargile içenler.

Dikkatimi çeken, blue jean üstüne ip askılı blüz giyinmiş genç kızların davranışları olmuştu. Müthiş rahat müthiş özgür hareket ediyorlardı yanında bulunan erkek arkadaşlarına karşı. Parantez içinde, bizim Türk kızlarında göremeyeceğiniz edaları vardı. Dekolteleri, normal sınırını bile aşıyordu.

İran'da kendine özgü kanun ve kuralları var biliyorsunuz.

Orada flört etmek yasak olmasına ve hapis-işkence cezaları olmasına rağmen gençler karşı cinsle etkileşime girmekten çekinmiyorlar.

Kızlar ve erkekler otomobillerinin camlarından birbirlerine  telefon numaralarını veriyorlar ve ayna ile flört ediyorlar. Toplu partileri açık ormanda veriyorlar.

Türkiye'de Osmanlıca dersi de zorunlu dersler arasına konulursa işlem tamam demek olacak. Osmanlıca isteyen öğrencilerin öğrenmesinde sakınca görmem zira uygulamaya konulması istenen Osmanlıca dersi, tamamen Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) kapsamında olduğunu düşünüyorum.

Öyle ya nargile içen genç kızlar ve erkekler Türkiye'yi örnek alacaklardır Büyük Ortadoğu Projesi hayata geçirilirken.

İşte Türkiye..

Laik, Cumhuriyet yasalarıyla yönetilen, Demokrat, Müslüman, Serbest Piyasa Ekonomisi ile yönetilen ve aynı zamanda Osmanlıca konuşmasını bilen Türkiye!

Dört artı dört artı dört projesi ve altı yaş zorunlu din eğitimi konuları tamamen Ortadoğu'ya model ülke olmak adına düzenlenmiş konulardır. (Din eğitimi tabiki verilmelidir ama çocuk olarak hele bi yaşı kemale gelsin, yanlışı doğruyu ayırt edebilecek düzeye gelsin)

Buluğ çağı öncesinde bile ibadetler çocuklara farz olmadığını biliyoruz. Oruç bile buluğ çağından sonra tutulması gerekiyorsa, altı yaş din eğitimi sakıncalı sorunlar doğurabilir diye düşünüyorum.

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.