TC Kimlik No İle SSK - SGK Sorgulama

25.09.2014 23:22:41
A+ A-


Tüm işlemleri elimizin altına toplayan Ssk - Sgk sorgulama hizmetleri artık yeni bir döneme girdi diyebiliriz. Çünkü kendine göre en üst önlemleri alan kurum artık internet üzerinden, sadece kimlik sahibinin ve onun izin vereceği kişilerin ulaşabileceği bilgiler aracılığıyla sorgulama yapma şansı tanıyor. Yani geriye dönük tüm Sgk borç kayıtlarımız, Ssk prim bilgilerimiz ve ayrıntılı olarak daha nice bilgi TC kimlik no ile Ssk - Sgk sorgulama sayfasından çok rahat bir şekilde yapılabilir.

Bu işlemi kullanmayı ve düzenli aralıklarla takip etmeyi öncelikle herkese önermek gerekir. Çünkü sürekli değişen ve torba yasalarla zaman zaman emeklilik adaylarına kolaylık sağlayan bir takım değişimler söz konusu. Böylesine hızlı bir gündemin içinde doğal olarak her türlü gelişmeyi takip etmek mümkün olmuyor. İşte, tam da bu sebepten dolayı özellikle de henüz emekli olmamış Ssk'ya kayıtlı kişiler TC kimlik no ile Ssk - Sgk sorgulaması yaparak hiç ummadıkları ve kendilerini sevindirecek bilgiler ile karşılaşabilir. Daha önce de birkaç kez tekrarlanan af durumları, prim günlerinde iyileştirme ya da prim yatırma noktasında sorun yaşatan işletmelere karşı dava açmaya kadar her türlü yolda size rehberlik edecek bu sorgulama hizmetini mutlaka ihmal etmemeniz önerilir.

Öte yandan yine gündemin içinde geriye dönük Sgk borç sorgulama ekranında karşımıza çıkabilecek borçlar ya da emeklilik maaşı üzerinden yapılacak kesintilere de geniş bir şekilde hakim olabiliriz. Bu sayede olası bir af durumu ya da muafiyet olaylarında TC kimlik no ile sorgulama yaparak - kimlik bilgilerinizdeki farklı alanları da istemekte bu alan. Örneğin: cilt no, aile sıra no ve benzeri gibi. - tüm avantajlardan yararlanabiliriz. Bunun için yapmanız gerekenler zor değil, gözümüzde büyütmeyelim kesinlikle. Bir tık uzağımızda her şey!

Hemen şimdi, son derece güvenli olarak TC kimlik no ile Ssk ya da Sgk sorgulama yaparak istediğiniz her şeyi çıktı alarak belgeleyebilirsiniz. Eğer aklınızda halen varsa şunu da ifade etmek gerekir ki, doğru & güvenilir kaynaktan sorgulamanızı yaptığınız taktirde giriş yaptığınız bilgiler saklanmayacaktır ve bu sayede kişisel bilgileriniz üçüncü şahısların eline geçmeyecektir.

TC KİMLİK NO İLE SSK - SGK SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ...YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.