İçime sığamıyorum!

16.12.2015 18:09:14
A+ A-

Allah seni seni içine sığdırmış. Sen kendi içine sığamıyorsan, kendi içindeki boşluklarda bir yer sorunu, bir işgal var demektir...
Allah, biz beşer olan insanları hiçlikten yaratmış ve kendi içimize sığmak için içimizde bize ait olabileceği boşluklar yaratmış. Yani, kendi içimizdeki boşluklar, kendimizin gölgesidir. Kendi gölgemize sığabileceğimiz kadar kendimizi yaşarız. Kendimizi yaşamadığımız kadar gölgemizin bize ait olmadığını, kendi içimize sığamadığımızın hissine kapılırız.
Eğer, keni içimize sığamıyorum kanısına gidiyorsak; kendi içimizdeki boşluklarda kendimize ait yerin başka benlikler tarafından işgal edildiğinin tanısına şahitlik edilir.
Ve işgal akabinde gelen sömürge, bizi yerimizi darlaştırarak bize yabancı kılar. Ve yabancı olunan boşluklarda rahat hareket edemediğimiz gibi, sığamayız.
 
Kendi içimize sığamadığımız, meğer, yabancı kaldımız içimizde yaşamaya çalıştîğımızdandır.
Kendine yabancı kalmak istemiyorsan, kendine ait içindeki boşluklarda yabancı benliklere yaşama fırsatını, iznini verme; verme ki, işgal edilmesine tüm tehditler yok olsun.
 
Sen Hiçlik ile geldin ve bu Hiçlik ile yaşamana vesile olan Boşluku saf tutmaya azmet. O saf boşluk sensin ve boşluğa da yeterince sığabilirsin. Teter ki, ego virusüne mahkum olma! Yoksa ego, sana ait bütün yerin sahibi olur ve seni de kendisine köle, esir veya hizmetkar ederek kendisine mahkum eder. 
Unutma ki, ego boşluğunda hiç yerin yok.
Kendi yerinin, saf boşluğunun kıymetini bil!
-Gürsel Özkır

 ETİKETLER: Haber, Haberler, mahkum, Allah

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.