Abdullah Cömert'in ağabeyinden mektup var!

29.07.2014 13:42:18
A+ A-

Abdullah Cömert'in ağabeyinden hepimize mektup var!

Güvenlik(!) nedeniyle Hatay'daki davası Balıkesir'e taşınan Abdullah Cömert'in ağabeyi Zafer Cömert adaletin peşini bırakmayacağını ve Hatay'dan Balıkesir'e bisikletle gideceğini duyurdu.  Bu adalet yolculuğu etaplara ayrılarak şehit kardeşlerimizin yanı sıra Gezi gazilerinden, Cumartesi Anneleri'ne, faili meçhullere kadar, zulüm görmüş ve adalet bulamamış herkese adanacaktır. 

Zafer Cömert mektubunda hepimize sesleniyor: 

''Sevgili dostlar, yoldaşlar, canlar,

Bildiğiniz gibi kardeşim Abdullah Cömert 3 Haziran 2013 gecesi polis tarafından, hedef gözetilerek başından vurulup katledilmişti. Verdiğimiz tüm çabalara rağmen katil 14 aydır tutuklanmadığı gibi, Hatay'da görülen dava güvenlik nedeniyle 1300 kilometre öteye, Balıkesir'e taşınmıştır. Halkın güvenliğini sağlamakla görevli polis tarafından katledilen kardeşimin katilinin güvenliği mi tehlikededir, yoksa mahkemeye gelen bizlerin mi?

Bu hukuksuzlukları protesto etmek ve kararlılığımızı göstermek adına kardeşim Abdullah'ın bisikletiyle Hatay'dan Balıkesir'e kadar gitmeye kadar verdim.

Davamızı binlerce kilometre uzaklara kaçırarak hukuksuzluklarını işletebileceklerini sananlar, katili kollayabileceğini sananlar; and olsun ki kardeşim Abdullah'a yapılanı ne unutturacağız ne de davamızın peşini bırakacağız. Bu adalet yolculuğu etaplara ayrılarak şehit kardeşlerimizin yanı sıra Gezi gazilerinden, Cumartesi Anneleri'ne, faili meçhullere kadar, zulüm görmüş ve adalet bulamamış herkese adanacaktır. Davası başka şehre taşınmış, ulaşabildiğim herkese ulaşıp onlar için pedal çevireceğim.

Hepimize desteğiniz için şimdiden teşekkürler!''

Zafer Cömert.YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.