İrfan Tuna'yı tanıyor muydunuz?

23.06.2013 23:58:14
A+ A-

Birçok medya kuruluşu ne yazık ki İrfan Tuna'nın ölümünü göremedi ya da görmek istemedi .İrfan Tuna, Kızılay'da bir dershanede temizlik görevlisi olarak çalışmaktaydı. İrfan abi 47 yaşındaydı.

Kızılay'da gösteriler 1 Haziran'dan itibaren yoğunlaştı. Birçok insan, Gezi Parkı direnişine destek vermek amacıyla alanlara indi. 2 Haziran'da Ethem vuruldu, polis devamlı olarak, gazla topluluğu dağıtmaya devam etti. Emniyet müdürlüğünün verilerine göre 15 günde 150.000  gaz bombası, 3.000 ton su kullanılmış. İrfan Tuna'nın öldüğü 6 Haziran'a kadar Kızılay'a ne kadar gaz bombası atıldığı tahminini size bırakıyorum. 

İrfan abi, 1 Haziran ile 6 Haziran arası devamlı olarak gaz bombasına maruz kaldı. İrfan abi 47 yaşındaydı. 6 Haziran'da nefes alamadı, daraldı, temiz hava almak için dışarı çıktı, dışarda gaz bombaları atılmıştı, iyice fenalaştı. Dershaneye döndüğünde "iyi değilim" dedi ve bir koltuğa yığıldı. Ambulans çağırdılar, yolların kapatılması nedeniyle 25 dakika orada bekletildi İrfan abi. Hastaneye kaldırıldığında İrfan Tuna için çok geçti. 

http://www.evrensel.net/news.php?id=58736

http://www.odatv.com/n.php?n=saglik-uzmanlarindan-biber-gazi-toplantisi-2006131200

Ethem'in, Abdullah'ın katilleri bulunamadı. Bir de böyle görülemeyen ölümler var.

İnsanların üzerine böcek gibi gaz atılıyor, mermi sıkılıyor, TOMA'lar sürülüyor, küfrediliyor, evlere, gazetecilere, engellilere, yaşlılara herkese saldırılıyor "Allah Allah" nidalarıyla, "siz Ermenisiz, Rumsunuz." denilerek. 

Ölenler, kör olanlar, elleri parçalananlar, kafası patlayanlar... 

Nefret sınırı bile aşıldı sanırım, bunun adını koyamıyorum. 

"Zulm ile abad olanın ahiri berbad olur."  - Yunus Emre

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.