1 EYLÜL, BARIŞ, AMERİKA

01.09.2013 09:04:57
A+ A-

Malum  bu gün 1 Eylül, Dünya Barış Günü.

1 günle barışın gelmediği zalim bir dünyada yaşıyoruz. Derin birikimleri olan, derin acıların coğrafyasında.

200 yıllık sanayi toplumu ürünü Amerika ve medeniyetinin  anlayamadığı kadar kompleks sorunları hassasiyetleri olan bir coğrafyada.

Bizim medeniyetimizin kökleri avcılık ve toplayıcılık çağına kadar dayanıyor, insanlık geleneğimizde, devlet geleneğimizde öyle, o nedenle kısacık bir tarih geleneği olanların bizleri anlaması çok ama çok zor..

Barac Hüseyin Obama ilk seçildiğinde; Amerika, Ortadoğu ve Afrikanın gönlünü almış olmanın hazzını yaşıyordu, adı Hüseyin olan bir Başkan Ortadoğunun gönlünü almıştı, Ten rengi siyah olması nedeniyle de Afrikanın gönlünü almışlardı, kısacık tarih birikimi olan bu ülke öyle sanıyordu.

Sonra olaylar gelişti, işin boyutunun hiçte öyle olmadığı ortaya çıktı, kimse bu yeni başkandan da memnun değildi,Ortadoğu hala kan gölüydü, Afrika hala açlığın pençesinde Amerikan Başkanının adı Hala Hüseyin ten rengi hala Siyahi idi.

Oysa bilmediler ki bu topraklarda yaşayanlar için ten renginin veya adın  bir önemi yoktu. Bilmediler ki bu topraklarda insanlar Batının adını fitne koymuşlardı. Bilmediler ki bu insanlar batının oyunlarının farkında ama bile bile lades diyorlar.

Suriyede 120 bin insan öldü diyorlar, Esed denen mahluk "boynuz kulağı geçer"i ispatlarcasına babasınının kötü mirasının üzerine miraslar ekliyor.batı bir yandan kendisine sattığı başta kimyasal olmak üzere tüm silahları 120 bin kişi canını verdikten sonra niye kullanıyorsun diye şimdi ses veriyor.

Batının İslama dost olmadığını yıllardır kendileri söylüyorlar, İslamafobia ve benzeri düşman politikalar onlar yapıyorlar. Ama bu gün  Ortadoğuya bir daha barışı geri getirmek için geliyorlar.Buruk bir haldeyiz, gelsinler desek kendimizi inkar edeceğiz, gelmesinler desek alçağın zulmünü kendi halkının yıkabileceği yok.

Dedim ya acıyla karışık bir burukluk tadındayız, kendi meselemizi halledemedik, kuklalar efendilerinin endilerine lutfettiği tahtları bırakmak istemiyorlar, buna karşılık ellerindeki silahlarla zavallı mazlum halkı imha ediyorlar. Amerika Barış getiriyor!...

Kalem yazmak istemiyor, parmaklar klavyenin tuşlarına dokununca yeniden kahroluyor, tıpkı her mermi sıkımında birkaç kişinin öldürülmesi gibi. Zalimane.

Ve Demokrasi geliyor, çekilin yoldan. Biz yapamadık Amerika geliyor.

Hayırlı olsun..!?YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.