1 Eylül'e doğru yol alırken

27.08.2013 14:57:28
A+ A-

Dünya'nın barışı haykıracağı 1 Eylül'de biz yine sokaklarda, alanlarda barış diyeceğiz peki biz barışın neresindeyiz, ne kadar yolumuz kaldı barışa?

Bu sorularla beraber tanımlanamayan bir barış süreci oluştu kafamızda PKK'nin geri çekilmesiyle belirginleşen süreçten bugüne devletin akil adamlar adımı dışında net bir şey yoktu gündemde, bu bir sabırsızlık veya süreci eleştirmek değil belki de barış yolundaki en büyük adımların atıldığı bu zamanda devletten barışa dair samimi bir duruş ve süreci ileriye götürecek adımlar beklemektir.

Başbakanın anadil hakkındaki özleri bu beklentilerimizi tedirgin edecek ve umutsuzluğa düşürecek türden; onurlu bir barış bir halkın kendini anadiliyle ve değerleriyle ifade etmesiyle gerçekleşir. Bu açıklamalar siyasi manevra mı yoksa başbakanın kendi düşüncesi mi onu bilemem ama anadilsiz bir barış olamaz bunu iyi biliyorum bu yüzden barışa doğru yol alırken her söz düşünülerek söylenmelidir.

Zaman 1 Eylül'e doğru akarken bizde barışa doğru yol almalıyız samimi bir şekilde, sokaklarda ve meydanlarda yüreklerinde barışa dair umutlar yaşatanlar barış diye haykıranlar artık barışa adım atmak değil barışa koşmak istiyor.

Bende 1 Eylül'e doğru yol alırken bu kısa yazımla sizlere merhaba diyorum umarım yazacağımız her yazı söyleyeceğimiz her söz bizi barışa daha da yakınlaştırır.YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZ
Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.